Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz májkimiki #81236 üzenetére

    Ez gyakorlatilag a tanulási folyamat definíciója. Hát csak oda kell ülni a gép elé és próbálkozni, gyakorolni, doksit olvasni, leírást olvasni, fórumokat túrni.

    Persze, de van aki elhiszi, hogy valakinek felraknak egy Wint a gépére és életében először látja, az nem kell átmenjen ezen a folyamaton? Nagyságrendekkel többet görnyedtem anno a Windows megismerésével, mint a Linuxra áttéréssel. Mondjuk utóbbi esetén sokkal jobban élveztem a dolgot, talán a milliószor szélesebb lehetőségek tárháza miatt? Azt elhiszem, ha valaki utálja, hogy odaülve nem minden megy pikkpakk pillanatok alatt, annak rossz lehet.

    Én is szívtam amúgy elég sokat, de mindig kiderült, hogy nem az OS hibájából, anno 2 napig nyomoztam, miért nem nyit meg gyakran használt oldalakat a rendszer és miért nyitja meg a régi kiadású ugyanazon rendszer. Szidhattam volna a Linuxot persze, aztán végül kiderült, hogy az ISP szolgáltató NAT-olta a netemet, csak a mikor rákérdeztem, letagadták... ja és azelőtt azt se tudtam, mi a bánat az a NAT-olás. Szóval ilyenekkel találkozhat az ember akár gyakran is.

    A görnyedés kivédésére meg vannak k...va jó székek

    No ezeket sem egyszerű megtalálni, legalábbis olyat, amit meg bír fizetni a user. :N

    Ja és 8-10 éve ezerszer nehezebb dolga volt annak, aki át akart térni Windowsról, ma már túl könnyű minden, talán ez lehet a baj. Viszont a lebutított OS-eket meg épp a userek miatt csinálják, talán ezért nincs benne minden csomag és illesztő driver egy adott disztróban?

    No és ott van tordaitibi komám is, Ő aztán nagyon tudta utálni a rendszert, mégis vért ízzadt és megtalálta a megfelelőt! Respekt neki ezért. :R Más kérdés, hogy ezt sokan nem csinálnák végig, persze Tibi kománk is 10x annyi munkával próbálta elérni a legegyszerűbb dolgokat is, de csak sikerrel járt. Van akinek segít, ha szídja erősen a Linuxot, ezek szerint! :D

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

  • tordaitibi

    veterán

    válasz májkimiki #81236 üzenetére

    Még csak reggel 9 van de ez ma már mindent vitt, szerintem nem lehet felülüberelni,
    "A görnyedés kivédésére meg vannak k...va jó székek."

    Az biztos ha én, bárki 10-20 év linux után ma reggel menne át Winre, Mac-re, Androidra vagy ezek bármilyen szabadonválasztott kombinációja,
    akkor ugyanezek lennének a reakciók.
    Olyan ez mint a jó házasság. Az évek a rosszat tompítják, a jót kidomborítják.

    Kedves nőhajhász barátommal volt egy komolyabb eszmecserém még régebben.
    Őneki otthon az asszony vékonyka, alacsony, barnahajú, csendes típus.
    A barátom számtalanszor félrelépett vékony, barna csendes nőkkel.

    És feltettem a kérdést, ugyan minek is jársz félre hisz ugyanazt keresed mint aki már van. És ezen elgondolkodott és nem tudott válaszolni.
    Én legalább minden típust hajkurászok :) nem lehet elmondani hogy nem szeretem a kihívást és az újat.

    Vagyis ha valaki mindenben a Winsowst (Linuxot, Debiant, W7-et, IOS-t stb. ) keresi akkor miért akarna váltani?

Új hozzászólás Aktív témák