Új hozzászólás Aktív témák

  • KaiotEch

    nagyúr

    Sziasztok. Segítséget kérnék! Biztos velem van a baj és üldözési mániám van, de elegem van a Windows mindenféle kémkedése és állandó mit-hol-lehet-kikapcsolni-hogy-sehova-se-jelentsen, és baromságai kitalálásából(a legújabb, hogy W11-et nem lehet majd offline-ba telepíteni sem, na nem mintha pár éven belül váltanék rá). Alap esetben szeretem a W10 kinézetét, használatát, ezért keresném ennek Linux megfelelőjét. Debian-t használtok itthon NAS-nak, egyszer beállítottam, azóta is megy évek óta hiba nélkül(3*kopp). Szóval egy olyan diszro kellene nekem, ami nem jelent sehová, megszólalásig hasonlít a Win-re. Hátha van ilyen. Valszeg tökéletesen nincs és valahol kompromisszumot kell kötnöm. Szokások: netezés, filmnézés, kis játék(steam). Láttam van valami proton, amivel játszani is tök jól lehet már. Kérdés, hogy pl a FF profilt egy az egybe át tudom-e vinni a túloldalra(1000+ megnyitott tab :D). MS Office biztos nincs, helyette valami Libre vagy nem tudom mi lehet, persze az is gondolom nem ilyen tudással van, de ingyenes. Alap dolgok még érdekelnének, sokszor szoktam multitaskingolni, hogy játszom, aztán kilépek közbe netezni stb. Ez gondolom ugyan úgy van a "windows" gombbal disztrók alatt is?

    Ubuntu esetleg? Ha jól emlékszem egy időbe az is jelentgetett ide-oda. Nincs amúgy semmi rejtegetni valóm, de szeretek elveszni a tömegbe, és senki ne tudjon rólam semmit kb.

    Köszönöm szépen! :R

Új hozzászólás Aktív témák