Új hozzászólás Aktív témák

  • zodo

    nagyúr

    Szóval,ízé... nem sikerült. :B
    1.Telepítettem az ubuntu 8.10-t egy 40gb-os ide csatolású vinyóra,teljes lemeztrület felhasználásával.
    2.Telepítettem az Xp-t egy sataII-es csatolású vinyó 2 particíója közül az elsőre amin régen is az xp volt. (Ezt töröltem ,létrehozztam és formáztam ntfs-re és telepítettem.) Mindezt tettem úgy ,hogy lehúztam a már telepített ubis vinyót.
    Hiba: gépíndítás után ,biosba akármelyik vinyót ( rendszert ) választottam akkor is az Xp índult el.
    Kaptam segítséget ( Noddy-tól ) a grub helyreállítására,megcsináltam.

    Grub újratelepítése
    Ha valaki az Ubuntu után telepít Widowst, akkor a Windows minden esetben felülírja a master boot rekordot, és azzal szembesülünk, hogy eltűnt a grub rendszerindító, és nem férünk hozzá a korábban telepített Ubuntuhoz. Ilyenkor nem kell újratelepíteni az Ubuntut. Elég, ha elővesszük az Ubuntu Desktop telepítő (Live) CD-t, és arról indítjuk számítógépünket.
    Miután bebootolt a Live CD-s rendszerünk nyissunk egy terminált és adjuk ki a következő parancsot:
    $ sudo grub
    A parancs után a "grub>" prompt fogad minket (grub shell). Itt a következő parancsokat adjuk ki:
    $ find /boot/grub/stage1
    Ha egynél több elérési utat adott az előző parancs, akkor válasszuk ki azt a telepítést, amelyiken tárolni szeretnénk a grub állományait.
    $ root (hd?,?) Ide írjuk be a find parancssorra kapott választ. (pl. hd0,0)
    Telepítsük a grubot az MBR (Master Boot Record) -ba.
    $ setup (hd0)
    Ezután lépjünk ki a grub shellből:
    $ quit

    Így most ott tartok,hogy az ubi ínul el automatikussan. (hiába állítom be a hdd-k sorendjét a biosba)
    Renszer felállása után, látja mindkét Xp-s particíót.
    Viszont az van ,hogy a gép bootolásakor belépek a grub-ba akkor ott a választó listában nincs is Xp ,mint indítandó rendszer.

    Meg lehet oldani,hogy be kerüljön az Xp is az indítandó rendszerek közé?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák