Új hozzászólás Aktív témák

  • blg

    senior tag

    Sziasztok,
    segítségre lenne szükségem, (0.1-es user vagyok, eredetileg csak egy omv-s NAS-t szerettem volna)

    Egy új hardverre omv-t akartam telepíteni. Az omv telepítő nem ismerte föl a az integrált hálókártyát (Intel I219), nem fogadta el egyik drivert sem. Kipróbáltam egy Debian 9.8 live rendszert, azzal is ugyanaz volt a gond, nem volt hálózat.
    Előbb csak kipróbáltam live rendszerrel, majd ténylegesen telepítettem egy Ubuntu 18.10-et, a hálózat működött, tudtam netezni. (Az Ubuntu-t azért telepítettem, mert valaki azt javasolta, hogy az Ubuntut rakjam föl, majd arra telepítsem az OMV-t. Utólag olvastam más fórumokon, hogy ez nem támogatott).

    Így aztán letöltöttem egy Debian 10 Buster Alpha 5 verziót, és azt telepítettem. A telepítés rendben zajlott, a hálókártya működött, telepítés közben tudott csomagokat letölteni, a korábbi partíciókat töröltettem a telepítővel, tehát egy látszólag üres SSD-re telepítettem. A telepítés rendben lefutott, újraindítás után viszont nem töltődött be a rendszer, csak egy üres grub> képernyő fogad.

    Mit csináltam rosszul, és hogy javítsam?

Új hozzászólás Aktív témák