Új hozzászólás Aktív témák

  • avilon

    csendes tag

    válasz avilon #200 üzenetére

    No, folytatom tapasztalataim megosztását az LG W2242T-ről:

    Szerencsére megoldódott a problémám, mint kiderült azért nem jelent meg a gép indulásakor (még a DOS-os módban) semmi a képernyőn (és azért ment el a monitor "Power Saving" módba), mert a videókártyámnak két DVI kimenete van, és csak a másikon nyomja kifelé a jelet, amikor még DOS-ban van. Tehát egyszerűen át kellett dugnom a DVI kábelt a videokari másik kiementére.

    Kipróbáltam analóg kábellel is a monitort (most egyébként mind az analóg, mind a DVI kábel be van dugva (az analóg egy DVI -> D-Sub átalakítóval van rádugva a videokari második DVI kimenetére)).

    Szóval analóg kábellel nem sikerült olyan jó képet elérnem, akárhogy is állítgattam a Phase meg a Sharpness értékeket. Azt figyeltem meg, hogy a betűk egy kicsit elmosódottabbak lesznek mindenképp, mint a DVI-on. Plusz még azt is megfigyeltem, és ez kicsit meglepett, hogy analóg esetén a képernyő szélei felé jobban elmosódtak a betűk, mint a képernyő közepén (ha valaki sejti, hogy ennek mi oka lehet, ossza meg lécci!)

    Egyszóval azt ajánlom, hogy DVI kábellel használja az ember (nekem csak "poénból" van bedugva az analóg is, hogy ha úri kedvem úgy tartja, akkor át tudjak váltani analóg módra (Innovision Nvidia 8600GT karim van, két DVI kimenettel, és az NVidia szoftvere ("NVidia vezérlőpult") lehetővé teszi, hogy kiválasszuk a "Több megjelenítő beállítása" menüpontban, hogy melyik kimenetre küldjük a kettő közül a jelet. Úgyhogy csak kiválasztom, hogy az analóg vagy a digitális kimenetre küldöm a jelet, majd rányomok az "Alkalmaz" gombra, és utána megnyomom a monitor "Source" gombját, hogy érzékelje a jelforrás változását, és máris átáll digitálisból analógba vagy fordítva. Egyébként az NVidia-nak ez a szoftvere azt is lehetővé teszi, hogy egyszerre két monitoron jelenjen meg a Windows-unk (a Windows egyik fele mondjuk a felső/bal oldali monitoron, a másik fele pedig az alsó/jobb oldalin)

    Bepasztázom ide, hogy nekem Digitális / Analóg esetekben milyen beállítások mellett sikerült a legélesebb, legjobb képet elérnem:

    Analog Digital

    Brightness - 100 / 100
    Contrast - 70 / 70
    Gamma - 0 / 0
    Preset - 6500K / 6500K
    R - 60 / 60
    G - 60 / 60
    B - 60 / 60
    Horizontal - 53 / X
    Vertical - 65 / X
    Clock - 50 / X
    Phase - 76 / X
    Sharpness - 6 / 5
    White Balance - no / no

    (X azt jelenti, az adott paraméter nem állítható abban a módban)

    Egyébként a monitornak van driver-e is, ami letölthető az LG oldaláról. Ezt még nem próbáltam (egyelőre úgy megy, ahogy a Windows XP felismerte), de valszeg ki fogom próbálni, majd megírom a tapasztalatokat.

    Tegnap egyébként néztem filmet rajta (DivX-et), és jobb volt a képe, mint a régi Viewsonic VX1945WM-emnek.

    Ja, és még annyit, hogy van az OSD-ben olyan menüpont, hogy "Power Indicator" On vagy Off legyen, tehát a bekapcs gomb világítása kikapcsolható (én ki is kapcsoltam 8-))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák