Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avilon

    csendes tag

    Sziasztok,

    tegnap (végre) átvettem a megrendelt W2242T monitort, és a következők a tapasztalataim:
    (Korábban egy Viewsonic VX1945WM monitorom volt, úgyhogy ahhoz tudok hasonlítani):

    - a fényereje nem óriási, maximumon járatom (a Viewsonic-é jóval nagyobb, azt csak 60-70 százalékon nyomattam)
    - a kontrasztja elég jó (bár DVI kábelen próbáltam eddig csak)
    - a filmnézés egy kicsit jobban nézett ki rajta, mint a régi Viewsonic-omon
    - a betekintési szögei is egy árnyalattal jobbak, mint a régi Viewsonic-omnak, bár meg kell jegyeznem, hogy csak felülről jók a betekintési szögei, és hogyha egy kicsit is vízszintesnél lejjebbről nézzük a monitort, már megindul a sötétedés)
    - a natívtól eltérő felbontásokban kevésbé elmosódott képet adott, mint a régi Viewsonic-om, de azért nyilván messze nem olyan jót, mint natívban

    Egy kép az LG W2242T -ről:

    Amit még tudni kell a moncsiról: az OSD-jében az általános (brightness, contrast, színek egyenkénti állítása) funkciók érhetők el (DVI mellett a Clock és a Fine nem állítható, a Sharpness viszont igen).

    A gombjai lehetnének masszívabbak is, eléggé óvni kell majd őket. A talapzata könnyű műanyag, de azért csak nem fog felborulni. Dönthetőséget még nem próbáltam, de látszik rajta, hogy lehet kicsit előre-hátra dönteni. Forgathatóság vagy magasságállítás nincs. DVI kábel meg D-Sub is volt a dobozában, meg egy CD, amit még nem néztem.

    Van egy "4:3 in wide" gomb is a menü gombokon túl, ezzel elérhető, hogy legalább vízszintesen ne húzza szét a 4:3-as felbontásokat (függőlegesen továbbra is teljesen kitöltötte a képet)

    Szóval nem egy extra monitor, de ennyi pénzért (bruttó 43800.-) 22 inch-esből egy középkategóriát (vagy alsó-közép?) kapunk (ami remélem azért legalább a garancia időig (3 év) működni is fog).

    Egy furcsaságot tapasztaltam, ami (nagyon) nem tetszett:
    - a gép bekapcsolásakor (windows xp-t használok) amíg DOS-os felületen vagyunk, addig nem kapcsol be a képernyő (valami olyasmit ír ki, hogy "No signal - sleep mode"), hanem csak akkor "éled fel", amikor már a Windows grafikus felülete jelenik meg.

    Ez azért gáz, mert nem tudok se a BIOS-ba bejutni, se a DOS-os menüben csinálni valamit, és feltehetőleg DOS-ozni se tudnék.

    Szerintetek mi lehet az oka ennek a hibának? (túl gyenge a DOS-os jel?, vagy egyszerűen szar az érzékelője a monitornak?) Illetve hasonló monitor tulajok is tapasztalták ezt (szóval típushiba)? És hogy lehetne megoldani a hibát? (esetleg próbáljam D-Sub kábellel?, esetleg egy másik DVI kábellel?, esetleg más videókártyával?)

    Azért (is) kérdezem ezeket, mert még a 3 napos cseregari időn belül vagyok, és ha ez a monitor hibája, akkor lehet, hogy megfontolom a visszavitelét.

    A válaszokat előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • avilon

    csendes tag

    válasz avilon #200 üzenetére

    No, folytatom tapasztalataim megosztását az LG W2242T-ről:

    Szerencsére megoldódott a problémám, mint kiderült azért nem jelent meg a gép indulásakor (még a DOS-os módban) semmi a képernyőn (és azért ment el a monitor "Power Saving" módba), mert a videókártyámnak két DVI kimenete van, és csak a másikon nyomja kifelé a jelet, amikor még DOS-ban van. Tehát egyszerűen át kellett dugnom a DVI kábelt a videokari másik kiementére.

    Kipróbáltam analóg kábellel is a monitort (most egyébként mind az analóg, mind a DVI kábel be van dugva (az analóg egy DVI -> D-Sub átalakítóval van rádugva a videokari második DVI kimenetére)).

    Szóval analóg kábellel nem sikerült olyan jó képet elérnem, akárhogy is állítgattam a Phase meg a Sharpness értékeket. Azt figyeltem meg, hogy a betűk egy kicsit elmosódottabbak lesznek mindenképp, mint a DVI-on. Plusz még azt is megfigyeltem, és ez kicsit meglepett, hogy analóg esetén a képernyő szélei felé jobban elmosódtak a betűk, mint a képernyő közepén (ha valaki sejti, hogy ennek mi oka lehet, ossza meg lécci!)

    Egyszóval azt ajánlom, hogy DVI kábellel használja az ember (nekem csak "poénból" van bedugva az analóg is, hogy ha úri kedvem úgy tartja, akkor át tudjak váltani analóg módra (Innovision Nvidia 8600GT karim van, két DVI kimenettel, és az NVidia szoftvere ("NVidia vezérlőpult") lehetővé teszi, hogy kiválasszuk a "Több megjelenítő beállítása" menüpontban, hogy melyik kimenetre küldjük a kettő közül a jelet. Úgyhogy csak kiválasztom, hogy az analóg vagy a digitális kimenetre küldöm a jelet, majd rányomok az "Alkalmaz" gombra, és utána megnyomom a monitor "Source" gombját, hogy érzékelje a jelforrás változását, és máris átáll digitálisból analógba vagy fordítva. Egyébként az NVidia-nak ez a szoftvere azt is lehetővé teszi, hogy egyszerre két monitoron jelenjen meg a Windows-unk (a Windows egyik fele mondjuk a felső/bal oldali monitoron, a másik fele pedig az alsó/jobb oldalin)

    Bepasztázom ide, hogy nekem Digitális / Analóg esetekben milyen beállítások mellett sikerült a legélesebb, legjobb képet elérnem:

    Analog Digital

    Brightness - 100 / 100
    Contrast - 70 / 70
    Gamma - 0 / 0
    Preset - 6500K / 6500K
    R - 60 / 60
    G - 60 / 60
    B - 60 / 60
    Horizontal - 53 / X
    Vertical - 65 / X
    Clock - 50 / X
    Phase - 76 / X
    Sharpness - 6 / 5
    White Balance - no / no

    (X azt jelenti, az adott paraméter nem állítható abban a módban)

    Egyébként a monitornak van driver-e is, ami letölthető az LG oldaláról. Ezt még nem próbáltam (egyelőre úgy megy, ahogy a Windows XP felismerte), de valszeg ki fogom próbálni, majd megírom a tapasztalatokat.

    Tegnap egyébként néztem filmet rajta (DivX-et), és jobb volt a képe, mint a régi Viewsonic VX1945WM-emnek.

    Ja, és még annyit, hogy van az OSD-ben olyan menüpont, hogy "Power Indicator" On vagy Off legyen, tehát a bekapcs gomb világítása kikapcsolható (én ki is kapcsoltam 8-))

    [ Szerkesztve ]

  • avilon

    csendes tag

    válasz avilon #201 üzenetére

    Ja, még annyit, hogy már 42900 Ft-tól (lásd W2242T az argep.hu -n ) megvehető az LG W2242T, ami eddigi (két napos) tapasztalataim szerint egy jó középkategóriás monitor (egyetlen baja lehet, hogy nincs vakító fényereje, de aki nem igényli az erős fényerőt, annak megfelel).

    Ennyi pénzért 22 inch, nem rossz :DD

    Az -SF végződésűek szürke kávájúak, a -PF végződésűek fekete kávájúak.

  • avilon

    csendes tag

    válasz avilon #202 üzenetére

    A kávákkal kapcsolatban eszembe jutott, hogy részemről ezüst kávájút vettem, ennek az volt a legfőbb oka, hogy az előző monitorom fekete kávájú volt, és úgy találtam, hogy túl erős volt a kontraszt számomra a megjelenített kép és a káva között (magyarul mindig túl erősen a szemembe tűnt a képernyő széle), és így most ezüst kávával sokkal kevésbé érzem "lehatároltnak" a monitoromat (vagyis jóval kevésbé veszem észre, hogy ott van a káva).

    Szóval én ezüst kávát javaslok, a szem számára megnyugtatóbb szerintem.

  • avilon

    csendes tag

    válasz T.Peter #206 üzenetére

    Szia T. Peter,

    szerintem a káva színében különböznek csak valószínűleg (a típusszám utáni -PF -SF -TF -BF végződések mindig a káva színére utalnak - legalábbis én így vettem észre)

  • avilon

    csendes tag

    válasz RoyalFlush #198 üzenetére

    Szia RoyalFlush,

    nekem W2242T-SF monitorom van, és a setup menüben (ilyen kis fogaskerék jel van ennél) a "Power Indicator" állítható On-ra vagy Off-ra. Ha Te is találsz ott ilyen beállítást, és Off-ra teszed, akkor nem fog világítani kéken.

    (A setup menü második "oldalán" van ez a beállítás, tehát nem látszik egyből, hogyha rálépsz a setup menüre, hanem végig kell lépkedni az "AUTO/SET" gombbal a menüpontokon, és akkor egy idő után átvált a második menü-oldalra, és ott van a "Power Indicator" beállítás)

  • avilon

    csendes tag

    válasz jksx #204 üzenetére

    Szia jksx,

    Eszembe jutott még egy ötlet (a nyilvánvalóan adódó videokártya cserén túl 8-)), hogy némelyik BIOS-ban van olyan, hogy az alaplap induláskor megjelenítsen-e splash screen-t. Ha ezt bekapcsolnád, talán ez felélesztené a már bekapcsolt monitort. (nem értek hozzá, de a grafikus módba lépés (tehát felbontás-váltás) ugye feléleszti a monitort, ezért gondolom, hogy egy kép megjelenítés talán lehetne ilyen hasonló hatással)

  • avilon

    csendes tag

    válasz T.Peter #213 üzenetére

    Az -SF végződésűek ezüst kávájúak (ezt tudom, mert én direkt ilyent akartam), szerintem a "Silver Frame" (ezüst keret) rövidítése az SF. A BF meg talán "Black Frame" (fekete keret), de hogy a -PF meg a -TF mit jelenthet, hát arról tippem sincs, de szerintem az is valami kávaszín megjelölés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák