Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz hulp01 #42634 üzenetére

    Túltolják de van mit kompenzálni. És itt nem az elsődleges nemi szerepekről van szó szerintem hanem amit te is írsz a cikk alapján az a gáz: Ha ez meglátszik tök irreleváns területeken is, mint előítélet. Vagy kijön a felmérésből, hogy a mérnök=férfi, tehát férfi=okosabb. Vagy az is tiszta, egyszerű statisztika amikor kevesebbet keres a nő ugyanazért a munkáért. Meg amikor nem azért kevesebb a nő X területen mert nem érdekli őket hanem mert eleve nem jut be oda.

    Egy rakás ilyen van (és nyilván nem csak férfi-nő felosztásban) ami szerintem káros tudat alatt és helyre kéne billenteni. De mivel nagyon egy irányba ment minden szükségszerűen túllőnek a célon sokszor.
    A leírtak ellenére nem vagyok benne amúgy részletesen a témában, de érdemes szerintem onnan indítani, hogy hátralépve miről szóltak pl. az egyenjogúsági sztorik az utóbbi évtizedekben a fejlett országokban ill. akár még ma is mi van a fejletlenekben. Belemélyedés nélkül látszik mennyire mélyről indulnak a hátrányos megkülönböztetések és még ma is a fél világ a kőkorszakban él ilyen szempontból. A nyugat is 3/4 részben. Hiába háborog mindenki az LMBTQ propagandán, józanul kb. 5 perc végiggondolni, hogy mennyire remek élete és lehetőségei vannak bárkinek innen indulva, akár nyugaton is.

    A Legonál én csak azt olvastam, hogy leszedik a fiú/lány jelölést és keresőt.
    Tegnapi cikk, hogy ettől függetlenül valahol játékboltban egymás mellét pakolnak fiú-lány játékot.
    Ez szerintem tök rendben van. Engem nem zavar úgy sem, hogy 2 fiú gyerekkel nyilván a traktoros polcot rohanjuk meg és praktikus külön. De pl. amikor játékporszívót néztünk 2-3 évesen mert érdekelte akkor 10-ből 8 rózsaszín volt... Mert miért is?

    Legonál is vannak jó szettek "lányosban" is, ahogy írtátok. Ha mondjuk semleges doboza lesz vagy akár 2 fiú figura bekerül közéjük (mert fordítva is lehet, nemcsak kalózok közé kerülhet lány) attól nem megyünk falnak.

Új hozzászólás Aktív témák