Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    Befejeztem az F40-et. Nehezen vettem meg, vegyes érzéseim voltak. Egyrészt volt egy Technic-csömöröm, "rendes" Lego-ra vágytam. Van itthon pár bontatlan készlet, de azokra a Feleségem is igényt tart, szóval egyedül nem rakhatom össze :( . Ez a Ferrari a képek alapján kocka, aránytalan, semmi érdekes. A Mini és a Camper után egy újabb bőr lehúzása az autós vonalról.

    Hát, lóf@szt. Az eddigi legklasszabb készletem. Permanens vigyor az arcon az első kockától az utolsóig.

    Masszív cucc. Nem csak dobáljuk egymásra a kockákat, itt bizony sok a Techic elem, a csapok, a lukak, a miegymások. Az alap ennek megfelelően masszívan össze van rakva, nem nyeklik, mint a Camper. Általában össze van rakva, aminek nyílnia/csukódnia kell, az mindezt rendes mechanizmuson teszi. Nem két kampón nyílik a csomagtér, mert annak ugyebár nyílnia kell (=Mini), és nem két kocka fogja az ajtót (=Camper). A nyíló/csukó elemeket komplexebb mechanizmus fogja össze, pl. az ajtó tíz (!) ilyen kis biszbaszon nyílik, nem is esik le...

    Izgalmas rakni. A kész modell piros, mint a pávián segge, de amikor kiborítom az elemeket, alig látok piros színt. Nagyon klassz, ahogy épül fel, ahogy összeáll az alváz, az ülések,a spoiler...

    Mindennek értelme van, és minden jól van. A csomagtartó elől nehezen csukódik, mondom, ez nem jó. Könnyen nyílik, de amikor csuknám, két elem szögletes sarka összeakad, és kattan. Nem jó. Aztán kész az autó, kerekekre kerül, és az egész váz megfeszül a két tengelyen (nehéz a járgány, van benne anyag...). Ezáltal pont annyira "ívelődik" meg az autó váza, hogy máris nincs kattanás a csomagtartó lecsukásakor, minden szépen jár. Általában minden szépen jár, az ajtók olyan gyönyörűen illeszkednek, és olyan masszívak, hogy csak na.

    Nem az van, hogy egymásra rakta a darabokat a tervező, hogy kiadja a végleges modell az autót. Mindenféle furmányos trükkök és építési módok eredményeképpen minden szépen rögzítve van, semmi sem esik le...

    A Lego, ugyebár alulról felfelé építkezik. Van alja, meg teteje, itt klappolnak egymásba az elemek, az oldala meg szép sima. Mint ennek itt. Nos, itt a tervező bátran használta azokat az elemeket, amelyek ezt az alulról felfelé építkezést megfordítják oldalra: ez, vagy ez, vagy éppen ez. Itt jól élnek ezekkel, több irányba építkezünk helyenként. Sok az ív, a hajlat, ezek ki vannak "tömve", minden a helyére kerül...

    A lényeg: nagyon jó. Redbull azt mondaná, hogy vegye meg mindenki.

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák