Új hozzászólás Aktív témák

  • Xblades

    tag

    válasz Xblades #23512 üzenetére

    Hello
    Elnézést akkor pontosítok.
    Ami zavart az hogy a ventilátorok max fordulaton mentek terheléstől függetlenül.
    Ezért húztam ki mielőtt tudtam volna hogy lehet szabályozni őket a 2 db ház hűtőt: 1 db felső 12 cm-es és 1 db hátsó 8 cm (elől azért nincs mert ott zárt így nincs honnan szívni ezért is szívó a felső)
    Majd szabályoztam le a cpu hűtőt (nálam ez itt bekapcsolva 9 level szint közt választhattam:

    Ezért is érdekelt ha ezt leveszem akkor ha szüksége van rá a gépnek felpörgeti-e ennél a beállításnál jobban a ventilátort?

    A gép pedig egy
    - Asrock 970 Ex. 4 a cpu hűtő ventilátoron kivül még 3 db egyéb hűtőt képes szabályozni biosból
    - Amd Phenom II X4 955, Tdp: 125
    rajta egy Cooler Master Genuine 4 tűs tápcsat. (ennyit tudtam kideríteni róla)
    - Radeon Hd 6850 Ddr5 1024
    - és egy Chiftec ctg-80p 500W táp

    A jó hűtés de kisebb zaj érdekében csinálnám azt hogy a 2 db ház hűtőt és a Cpu hűtőt a biosból leszabályoznám így halkabb lenne (ha terhelve lenne a gép az ha képes rá felpörgetné a számára szükségesre)

    A házam szellőzése ilyen felépítésű így, (a kép illusztráció de hasonló a felépítése csak fent van a 12 cm venti hátul a 8 cm-es és a cpu hűtőm meg pont így néz ki a Vga és táp is ilyen elhelyezkedésű.

    A jobb hűtés de kis zaj elérésében az járható ha azokat visszakötöm és alacsony fordulaton járatom az alacsonyabbra vett Cpu ventivel együtt?
    Vagy az is jó megoldás hogy két ventilátort teszek a hűtőbordára és azokat 800-1000 fordulaton járatom?

    Köszi

    MechWarrior Online Blog és Faq: http://mwohhq.blogspot.hu/ Staradder

Új hozzászólás Aktív témák