Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz #05364992 #11014 üzenetére

    "hülye vagy" ;)

    Első megjegyzésem.
    Alul és oldalt venti, ha belül van és úgy "szívja" befelé a levegőt, nagyon "hangos" tud lenni. Még a legcsendesebb venti is!
    Én, bár sajnálom a házat kicsit, de ki fogom vágni a rácsot(alul,tápnál, hátúl). Oldalt ez már necces,csúnya lehet!
    Illetve ami még lehet megoldás, hogy valami kis kéményt, alagutat teszel az oldalfal és a venti közé.. úgy halkúl. Az a lényeg, hogy ne közvetlenűl a venti elött legyen..

    Szűrés: nem kicsit visszafogja a levegő szállítást. leginkább a távolságot. Legalábbis az elöl lévő gyári szűrő.

    Én pont a napokban teszteltem egy-két dolgot, hogy lehetne okosítani.
    Arra gondoltam, hogy valami modon nem közvetlen a venti elé tenném a szűrőt, hanem távolabb, és egy alagútat csinálnék a venti felé. Hátha így kevésbé fogja le a szállítást..
    Illetve, hogy mivel amúgy is megakarom emelni a házat,(most is megvan ideiglenesen két léccel), a gép alá szerkesztenék egy kis kamrát, annak az oldalfalai lennének a szűrők, és abból szívna a két venti.. (lehet elválasztva..)
    (De az is lehet le....om, és nem lesz szűrve.. majd kitakarítom 2havonta a gépet.) :D

    Na de csináltam egy nagyon amatör tesztet, és biza bejött az elképzelés..ha nem közvetlen a venti elött van a szűrő, hanem távolabb, nem sokkal, de több, vagy nagyobb nyomású levegőt tud tolni a venti.
    Nemsokára felrakok képeket, és majd belinkelem.. bár nem is tom hova tegyem.. ide,vagy a házi gányolásokhoz :D

    Szal: Tanács: oldalapot elkerülni, bár meg kell próbálni, mennyire lesz hangos az s-flex. Alsót kivágni :D

    Illetve nem tudom mennyi ODD-lesz benne, de ha csak két hely van elfoglalva, oda is lehet rakni egy ventit. Nekem ott van.. alaplapi hömérsékletnek nagyon jót tett!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák