Új hozzászólás Aktív témák

  • #05364992

    törölt tag

    Hi!

    Az elkövetkezendő hónapokban készülök egy tök új masinát összerakni magamnak a jelenlegi több mint 5 éves helyett. A hűtés megoldására konkrét ötletem van már, ezt szeretném ha véleményeznétek, tippeket adnátok hozzá. Tehát: háznak egy CM690 van kinézve. Gyári ventiket kiszórnám belőle azonnal, így összesen 6 venti kerülne be. Beszívásra 3db 1200rpm-es S-Flex (vinyókhoz, alulra és az oldallap alsó helyére), kifújásra pedig 3db 800rpm-es szintén S-Flex (2db felülre és 1 db hátulra). A beszívó ventik elő kerülne valami porszűrő alkalmatosság (nem szúnyogháló/harisnya meg ilyesmi, valami kicsit komolyabb mosható szövetre/filterre gondoltam), szóval azoknak a teljesítményét ez valamivel csökkentené. (Mielőtt valaki mondaná hogy a ventik többe kerülnek mint a ház, ez az én esetemben nem így van az ebay-nek hála. :) ) Fordulatszám-szabályzás megoldására még nincs konkrét tervem. Megjegyzésként: CPU-hűtésre egy CM Hyper Z600-ast néztem ki, amit hűtene az pedig egy Intel Core-i7 920 lenne. Célok: atombiztos hűtés "szélsőségesen" meleg időben is (nyár, 40° stb.); minimális túlnyomás létrehozása a házban a használat során, hogy a szabad lyukakon inkább kifújja a levegőt, és ne a port szívja be; nem akarok csendbajnok masinát építeni, de azt se akarom hogy olyan "trafóház" hangja legyen mint a mostaninak. Várom a véleményeket, ötleteket, tippeket, "hülye vagy" jellegű kommenteket stb. :)

Új hozzászólás Aktív témák