Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    csináltam pár fotót megint (062.JPG-től kezdődik). az első adag a bestledstől való:

    "E14 6W 44 darab SMD Epistar 5050 típus 600 Lumen; méretek: 110 mm x 35 mm"

    valamint

    "SP2WG410WW G4 LED izzó 2.4W 12 SMD meleg fehér".

    nem sikerült kibányásznom az elektronikát sajnos, mert féltem hogy nem tudom visszaforrasztani az érintkezőkhöz. valami furmány megoldással lett összeszerelve. ahogy a képeken látszik, az egyes csíkok párhuzamosan vannak kötve egymással. mérést még nem csináltam, hogy mi meg merre folyik a drautban, de majd később.

    a cucc ettől eltekintve szerintem (pillanatnyilag) kitűnő. azt hittem, hogy a fürdőben 2 x 40w-ot vált ki, de kiderült hogy 2 x 25w. ennek megfelelően a fényerő is valamivel több lett a korábbinál.

    a másik darab a plafonra került, a gyűlölt kompakt helyett. utána egy darabig az egész család sportot űzött a kapcsolgatásból, annyira el voltunk ragadtatva hogy akkor van fény mikor felkapcsoljuk, nem amikor kedve szottyan "megvirradni".

    a 60w-ot fényerő szempontjából kiváltja, a fénye a kellemes "standard" melegfehér.

    a kialakítás "by design" megsüti az elektronikát, az teljesen zárt helyen van, minden oldalról körbevéve a forró alu lemezkékkel. vagy a design, vagy a tervezett avulás oltárán feláldoztak pár triviálisan kialakítható szellőzőt, lásd a primitív félmegoldásomat egy kis befőttesgumival. ott a tövénél mind a lemezek hátulját, mind a belül lakó elektronikát lehetne hűteni 6 kis bevágással.

    (pont múlkor láttam egy dokumentumfilmet, a villanykörték kartelljéről (is) volt szó, miszerint már a világháború előtt le volt zsírozva az 1000 óra maximum üzemidő, akinek a lámpái a teszteken ennél többet csináltak, az csúnya büntetést kapott. utána a philips család egyik sarja fényezte magát (pont a minap említett ledek kapcsán), hogy bezzeg ők nem 1000 órát csinálnak, hanem 25 éves élettartamot. ehhez annyit, hogy tegnap még ők is 1000 órás cuccokat csináltak, uttyogy be lehet fogni a nagy pofát...)

    a további képeken szintén egy 6w jószág látható, ennek 1500 volt darabja. itt már csavarokkal operáltak a szorgos gyermekmunkások, szét tudtam szedni. a másikhoz nagyon hasonló alu lapon a ledek két párhuzamoson kötött kupacba vannak rendezve, az elektronika nem túl komplex. itt se lett mérve még.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák