Keresés

Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz Cifu #5203 üzenetére

    Esetleg tisztában kellene lenni vele, hogy mi az interlace, és akkor nem beszélnél butaságot. Bármennyire is rettegsz a váltottsoros megjelenítéstől, az 1080i kétszer annyi időpillanatot ábrázol, mint a 720p, tehát 50Hz-es TV adásnál (ami ugye nem 25 fps, hanem 50 field/sec) illetve ha a forrásként használt lejátszó, konzol stb. normális 1080i képet ad ki, a 720p-nél folyamatosabb és szebb képet adhat egy normális HD-Ready megjelenítő az 1080i kép esetén. Különösen akkor, ha nem progresszív 25 fps képet játszik le egy az egyben, hanem esetleg PAL TV-adást, interlace HD adást (még a nagy tengeren túl is rengeteg 1080i TV-közvetítés van, nem véletlenül, mivel a TV-adásnál a minél több felvett, ábrázolt időpillanat a lényeg, így ott az interlace nagyon kell), vagy mindenféle 23,978/24/30 fps Xvid/divX trutymákot néz vele, ilyen esetben sok készülék és TV esetén sz 1080i az üdvös választás.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz atala #5207 üzenetére

    Sok készüléknél eltérő a VGA/RGB-n és a HDMI/DVI interfészen fogadható felbontások listája. Ha az 1280-on adott kép nem torz, nincs vele baj, akkor szerintem ne problémázz.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Tuya #5226 üzenetére

    "...mert ugye d-sub kabelek nem adnak visssza semmilyen infot a szgepnek"

    Ezt azért ne mondd túl hangosan. ;)

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz bobomacleod #6618 üzenetére

    Ezek a csíkok nem a képfrissítési frekvencia és a lejátszási képfrekvencia aszinkronitásából jönnek? Nem olyan, mintha egy-egy vízszintes csík mentén megtörne a kép? Ha igen, akkor ezt a lejátszáshoz használt program beállításaival tudod kiküszöbölni (próbálj meg más beállításokat a renderelési felületen /YUY2, YUV2 stb./), vagy próbálj más programot használni.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz beci #6622 üzenetére

    Milyen kimenetek vannak a lejátszón és milyen bemenetek a TV-készüléken?

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz beci #6624 üzenetére

    Komponens vagy (ha a lejátszó tudja) RGB Scart.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz bobomacleod #6638 üzenetére

    Azon semmit. :DDD Használj BS.Playert, valószínűleg az alapbeállítással is jó lesz a második kijelződön.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Belphi #6642 üzenetére

    Először is, a kártyádon nem (szimpla) S-Video kimenet van, mert ha csak az lenne, akkor a komponens jel nem menne ki rajta. Egy univerzális kimenet van a kártyán, ami egyaránt képes kompozit, S-Video és komponens kép átvitelére egyaránt, az alkalmazott kábelszettől és a VGA-kártya szoftveres beállításától függően. Ha a komponens kábeled biztosan nem kontakthibás, akkor valami a kártya (vagy annak beállítása) körül lesz, péládul milyen TV-típust, milyen kimenetet állítottál be a panelen, ugye komponens HDVT-t és nem S-Videot?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Belphi #6650 üzenetére

    Ha a TV HD Ready, akkor igen, 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i felbontásokban mennie kellene a komponens kimenettel nagyfelbontású HD megjelenítőként. Biztos, hogy jók azok az RCA kábelek, amelyeket használsz? A TV-n is beállítottad, hogy a komponens bemenet, igaz? Ha felcseréled valamelyik kábelt, nem változik meg a kép? Ebből kiderülne, hogy melyik kábelszál hibás esetleg. A betűjelek, színkódok biztosan stimmelnek a csatlakoztatásoknál?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    Kár spekulálni az 1080p-nél nagyobb felbontású kommersz TV-s eszközökön és műsorszóráson. Sokan azt hiszik, hogy a HD egy újszerű dolog, ami gyorsan jön és majd gyorsan megy is. Egyrészt a HD csak kommersz szinten új dolog, a profi világban nem most kezdték alkalmazni. Másrészt a HD-nál nagyobb felbontást a digital intermedia process során (amikor analóg filmről digitalizálnak be anyagot 2K vagy 4K felbontásba), digitális utómunkákhoz, valamint speciális célokra használnak, de boradcast szinten már az 1080 soros, 60 kockás propgresszív kép is álomszerű, amit jó, ha egy évtizeden belül elérnek majd egy-két szerencsés helyen.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Cifu #6932 üzenetére

    Nyilván ehhez az is kell, hogy 60 fps-ben vegyék fel az anyagot, ami egy sportközvetítésnél jöhet jól például. Nem véletlenül favorizálják az 1080i-t a televíziós műsorok felvételéhez és közvetítéséhez, adásához, 1080i-ben folyamatosabb a kép, mint felannyi progresszív képkockán. Az USA-ban a 1080p60 a (nagyon) távoli cél, mint írtam.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz imixx #7386 üzenetére

    Szerintem olvasd át a hozzászólásod párszor, mielőtt elküldöd. A folyamatos nagybetűs írás a netikett szerint kiabálást jelent és rontja a szöveg átláthatóságát. Ez nem egy 12 éveseknek fenntartott chat, ez a stílus a chat.hu-ra való. Fogalmazz normálisan, tagold a szöveget olvashatóra, akkor majd normális válaszokat is kapsz esetleg.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Rick4 #7510 üzenetére

    Istenem, mekkora dilettáns f@sz írta ezt a cikket.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Rick4 #7514 üzenetére

    Az nem baj, ha alapszinten ír valamiről, de jelen esetben a cikkírónak például fogalma sincs arról, mi az interlace kép lényege, hogy miért alkalmazzák, és mit jelent a képminőség kapcsán - és szépen félrevezet pártízezer olvasót. Írtam is nekik így szép gratuláló mailt. Index színvonal - írjanak inkább a Győzikéről. :O

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Produkció #7516 üzenetére

    Sikerült pont az egyik butaságot megtanulni a cikkből - erről beszéltem. A HDTV adásoknál az 1080i nem (csak) azért jó, mert sávszélességet spórolnak vele, hanem mert a televíziós műsoroknál, közvetítéseknél a másodpercenkénti 60 rögzített mozzanat (60 félkép) folyamatosabb képet ad az 1080i képpel, mintha feleannyi mozzanatot rögzítenének, vinnének át. Tehát a "p" nem feltétlenül jobb mint az "i", hiszen a felvett anyag típusától függ, melyiket célszerű alkalmazni.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    Épp most váltottam levelet az index cikkszerzőjével:

    "Kedves cikkszerző!

    Először is az interlace (váltottsoros) technológia esetén pont nem "fele olyan gyorsan frissül" a kép, mint a progresszív esetén, hanem ellenkezőleg: kétszer gyakrabban. Az 1080i (csakúgy mind az SD adás interlace formái) 50 vagy 60 Hz-en működik, tehát 50, illetve 60 időpillanatot rögzít, közvetít és ábrázol, így nem a sávszélesség spórolás az egyetlen előnye, hanem egy televíziós közvetítés - például a mozgások finomsága terén igeny érzékeny sportközvetítés - képe folyamatosabb lesz, szellemképesedés nélkül. Az 1080i és 1080p nem minőségi különbség, hanem annak függvényében használják (ahol mind a kettő rendelkezésre áll), hogy mi a forrás: élő televíziós közvetítések esetén - és olyan anyagoknál, olyan masztereknél, amelyeket 1080i-ban rögzítettek - az interlace kép folyamatosabb, szebb képet ad. Ráadásul Európában a progresszív forrású, 25 képkocka/mp sebességre felgyosított (PAL rendszerű) mozifilmek is jelentős minőségi kompromisszumok nélkül sugározhatók 1080i-ben (50Hz-en), hiszen ebben az esetben a két félkép (field) azonos időpillanathoz tartozó sorokat tárol és az egyidejű progresszív megjelenítésről a HDTV-készülék gondoskodik.

    Ugyanígy teljesen fals és bulvárosan harsogó az SD adások felkonvertálási módszerének leegyszerűsítése és szapulása is a cikkben. Láttál már normálisan maszterelt DVD-Video filmet (ami ugye SD) HDTV-n megjelenítve? Nagyon szép a képe, ugye? Elmagyarázom, miképp jön ez ide: a TV-stúdiók, kiadók birtokában lévő analóg és digitális SD masztereket sem szabad összehasonlítani azzal, amit most a mindennapi adásban látsz. Egy digitbeta vagy analóg beta maszter képét (hiába SD), amennyiben normális adáslebonyolító rendszeren keresztül közvetítik és skálázzák fel 1080i-re, sokkal de sokkal szebb képet kapnak végeredményül, mint a megszokott sima SD rendszer esetén, mert az SD maszterek képminősége alapból jóval magasabb, mint amit a sima SD adáslebonyolító rendszerek és kommersz SD készülékek eddig produkálni tudtak. Ugyanúgy mint a DVD-Video esetén, amely normális felskálázásra képes lejátszóval igen szép képet tud produkálni egy HDTV készüléken - ennek is az az oka, hogy a DVD-Video (hiába SD) olyan minőségi tartalékokat rejt, amelyek nem feltétlenül voltak kihasználhatók egy SDTV rendszerben. A HDTV-s adáslebonyolítás tehát mindenképp nagy előrelépés, mivel a felskálázás menete broadcast szinten PONT NEM úgy működik, hogy felnagyítják a képet és kész.

    Javaslom, hogy legközelebb egy videotechnikai területen jártas emberrel egyeztess, ha ilyen témájú szakmai cikket publikálsz.

    PPéter"

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Aktív témák