Új hozzászólás Aktív témák

  • #02314752

    törölt tag

    Sziasztok!

    Van egy Samsung plazmám, ami állandóan ki-be kapcsolgat. ( PS42A451P1XXC ) Az ebay-en láttam hozzá tápegység javító készletet, ami egy pár kondit és egy tranzisztort ( FET ) tartalmaz. Illetve hasonló kikapcsolás problémára jellemzően kondenzátorokat tartalmazó csomagot.Ha jól emlékszem itt a fórumon is a tápegység hibáját mondták hasonló esetekben. A kimenő feszülzségszintek megvannak. ( 5, 5,3, 13, stb. ) Egy pár kondenzátort már cseréltem benne.( szekunder oldalon ) És valamiért gyanakodtam ( egy jó hónapja volt, már nem emlékszem miért ) a Va ágán levő QA401 pozíciószámú FET-re. Egyúttal cseréltem QA402 tranzisztort is. ( Ha már megrendeltem ). Talán az 5V-os ágon levő 2200uF-os ( CB402 ) kondenzátor maradt ki, mert nem figyeltem a rendelésnél, és nem kis ESR-űt vettem bele. Inkább nem cseréltem ki. Viszont a hiba nem szűnt meg. Mivel szervíztapasztalatom nemigen van, és időm is csak néha-néha hogy játszak vele, elvittem egy márkaszervízbe. Ott azt mondta a bácsi, hogy main board hiba, és mivel ő márkaszervíz, csak a panelt tudja cserélni sok pénzért. Aztán majd kiderül. Neki higgyek, vagy nektek? Hol piszkáljam még hogy jó legyen?

    Másik kérdés. Amint rádugom az antennát, leveri a FI-t. Ez még akár igazolhatná is a szervízt, hogy a main board környékén van a bibi. Viszont az interneten találtam hasonló prblémát,ott a földhurokkal magyarázták a dolgot. Egy tőlem nagyobb tapasztalattal rendelkező valaki pedig a táp primer oldalán levő, a földre lekötött kondenzátor cseréjét javasolja. ( Megvenni már megvettem, még a beépítésig nem jutottam el ) Örülnék ha megnyugtatnátok hogy ezt a problémát megúszom ebből a pár forintból!

Új hozzászólás Aktív témák