Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Ma voltam Fundamentás ügyintézőnél, összevetni az OTP-s ajánlattal amijük van.

    10M Ft-os hitelt kellett összelegózni az ürgének azonnali indulással 10 évre, mivel ugye most nem náluk van megtakarításom. Végül is azt hozta ki hogy jobban járok ha három megtakarítási számlát nyitok. Kettőt úgy hogy szüleim a kedvezményezettek és ők elajándékozzák nekem (akár most is megnyithatom még keresem a lakást), majd amikor megvan a lakás kiutaltatni az OTP LTP-t és megnyitni a harmadik Fundamentásat. Ez a három adna össze 9,66 milliót. Az első 4 évben havi 100 után havi 115 ezer forintos díja lenne és rövidül a periódus, plusz amit nem teljesen értettem hogy a végén még 800 ezer forint is akkumulálódik amit fel lehet használni lakásfelújításra, stb. Az első 4 évben mind a háromra jár az állami támogatás. Mindez persze most teoretikus mert nem tudom még a lakás végösszegét de a jelenlegi piaci árak mellett valahol 10-14 millió között van az a lakás ami érdekelni fog.

    Nekem ez így első blikkre jónak tűnik (bár azt megkaptam hogy ha van ennyi megtakarítási lehetőségem akkor miért nem évekkel ezelőtt kerestem meg őket ezzel, de sajnos ez már így alakult). Kíváncsi lennék hogy mik a rejtett buktatók, ha vannak. Azt tudom és ezt össze is írtuk hogy az OTP-vel ellentétben itt minden járulékos költséget nekem kell kifizetni a hitel ügyintézéssel kapcsolatban. Kb. 210 ezerre számoltam most (adásvétel ügyvédi része, földhivatali ügyintézés, értékbecslés, közjegyzői díj, jelzálog bejegyzés), plusz durván egy 100-as megkötni a három lakástakarék számlát. Illetve van egy folyósítási jutalék amivel csökken a kiutalt hitel összege (-100 ezer körülbelül). És még erre jön a NAV-os illeték amit egyébként nem tudtam hogy kamatmentesen lehet 12 hónap alatt törleszteni.
    Nem olcsó, de a fix kamat miatt nekem úgy tűnik még így is megérheti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák