Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stylewars_kp

    senior tag

    válasz alcsa #106264 üzenetére

    Ez érdekelne engem is. Nem tudom, hogy mennyire bevállalható házilag?

    A könyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, s az olvasó, aki olvassa. Kosztolányi D.

  • lemmy71

    őstag

    válasz alcsa #106264 üzenetére

    és Stylewars_kp
    Vizsgáld át a régi betont, a mozgó kottyanó felfagyott részeket törd fel és javítsd ki cementesztrichel, takarítsd fel a betont én átszoktam drótkefézni majd alaposan átporszívózom. Következő lépés az alapozás, ha közismert padlopon aljzatkiegyenlítőt használsz akkor padlopon tunoprén -nel alapoz.
    Egy kicsivel drágább de minőségben jobb a szálerősített Mapei Novoplan Maxi aljzatkiegyenlítő, ezt Primer G alapozd. Az alapozók hengerrel vagy ecsettel is felvihetők, én az aljzatkiegyenlítés előtti esten szoktam alapozni. Az aljzatkiegyenlítőket keverheted betonkeverőben is ha nagy a felület, de kézi keverővel is jól megkeverhető, lényeg hogy ne hagyd sokáig a vederben az anyagot mert leülepszik és akkor keverheted újra. A feldolgozás egyszerű, a kellőképpen hígított és előkevert anyagot kiöntöd és szépen elterül. A padlopont glettvassal lehet szépen kenegetni hogy egységesen terüljön, a novoplan maxit már nem igazán, mert ragad mint a rágó, magában szépen elterül. A kisebb résekre lyukakra oda kel figyelni mert a kiegyenlítők kifolynak, főleg a novoplan talál meg minden kis rést. A mapei -s anyagon 4 - 5 óra múlva óvatosan lehet járkálni. Amikor minden kész és szépen kiszáradt, érdemes lefesteni a padlót lábazati palafestékkel vagy tetszés szerint burkolható műgyantázható stb. Nagyából ennyi a történet ;)
    Ez a két linkelt anyag beltéri, de fűtetlen garázsban is felhasználható.

    [ Szerkesztve ]

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz alcsa #106264 üzenetére

    Első lépésként kijavítottam a repedést betonjavító keverékkel, valami Ceresit cx.... Ez 3 hete volt kb. Most átsikáltam drótkefével a betont, mert nagyon retkes volt, a port felporszívóztam. Utána rózsaszínű ceresit padlopon alapozót használtam, majd másnap ceresit express padlopon aljzatkiegyenlítőt. Az a qurva tokmányadapter nem bírta, így kézzel kevertem be a 3x25kg cuccot, nem lett egyenletes, de ez nem derült ki, csak száradás után. Az akna melletti részen képződött egy domb... Sokkal szebben nézett ki 'vizesen'. Nyilván le lehetett volna csiszolni géppel vízszintesre, smirglivel nem igazán sikerült. Végül akropon betonfestékkel lefestettem 2x. A falra tettem maszkolószalagot, ezúttal nem szedte le a fehér festéket, szép egyenes lett, kb 5cm magasságig felhúztam a szürkèt. Legalább az jól sikerült :) A fal alja továbbra sem túl egyenes, de sokkal szebb, mint a kiindulási állapot. Még a küszöböt megcsinálom, aztán kész.
    Sokat tanultam belőle, az biztos. Nyilván sokkal szebben, profin megcsinálta volna 1 kőműves + festő, de több mint 100e forintot elkértek volna, a kassza meg üres. A többi szomszédhoz képest király így is.
    Aki ilyenbe belevág, vegyen normális keverőt szerintem... nagyon sokat segített volna.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Új hozzászólás Aktív témák