Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz canniball #8871 üzenetére

    Bojlerhez akkor érdemes nyúlni (én úgy tudom), ha már erősen sípoló hangja van felfűtéskor.
    Nagy dolog nincs a bojler szétszerelésében, a kismegszakítója lekapcsolásával kell kezdeni.
    Ha megbizonyosodtál róla, hogy nincs áram alatt, akkor elzárod a bemenő hidegvizes sarokszelepet, kinyitsz egy csapot a lakásban, majd ha van rá mód, a túlnyomáselfolyó szelepen kell elcsavarni és máris folyik ki belőle a víz. Ha leengedted, leveszed az alsó burkolatot (szükséges sarukat eltávolítod, persze jegyezd meg mi hol van), alatta találsz kb 8db csavart körbe, (ami a tartály teteje felé néz) ezzel a fűtő szál és anód cső van rögzítve felülről, illetve ugye alulról ott van a bekötés. A csavarokat fellazítod, kiveszed, elővigyázatosan. Ha a túlfolyón nem ment volna az előbb a leengedés, akkor azt ilyenkor lehet megtenni, mikor kilazítod a csavarokat, magából a fűtőtérből kezd majd kifolyni a víz, vödörrel készülj. Vízkövet leszedni. Elmész ezzel a tányér szerű valamivel a villamosboltba és kérsz egy felújítókészletet, illetve egyeztetve a boltossal, hogy ha ért hozzá, amit rossznak találtok, azt cserélni kell, a nagy gumitömítést mindenképp. Ha megvan, akkor visszateszed a fűtőszálat a helyére, felcsavarod a kb 8 db csavart ( nagy tömítésre nagyon figyelni), vezetékeket visszakötöd a relére, vagy a fűtőszál aljára (ahonnan leszedted), vissza a burkolat, sarokszelep kinyit, csap kinyit, bojler tölti magát, ha megvan akkor a kismegszakítót vissza lehet nyomni.
    Ha nincs egyáltalán tapasztalatod én azt mondom inkább csináltasd meg egy villanyszerelővel, 3-4 ezerből megúszod és akkor biztosan nem üt agyon senkit az áram. Mert ha szivárog a tömítésnél, amire nagyon kell figyelni, akkor könnyen előfordulhat, hogy a víz áram alá kerül a lakásban!!!

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák