Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • notika77

    senior tag

    válasz galervin93 #35799 üzenetére

    Lehet, hogy fekszik csak nem látod a különbséget ;].

    Én az off-ban csak arra utaltam, hogy szinte soha nem állnak fenn az ideális körülmények. Az elektromos nyakörv csak radikálisnak tűnik, de belegondolva szerintem nem az és nem csak a szeges fojtónyakörvvel összevetve, hanem a sima póráz rángatásával is. Ami ráadásul csak pórázon lévő kutyánál működik. Nem nagy áramütésről van szó és a jelzés a kutyának azonnali, nem késleltetett vagyis sokkal gyorsabban össze tudja kapcsolni a saját "rossz" cselekvésével a jelzést, mint ha később mesélné el a kutyának a gazda, hogy mi nem tetszett neki. És nem, nem lehet minden kutyát jó szóval, jutalommal megfogni (visszafogni).

    Én a labrador-németjuhász(?) keverék kutyámmal póráz és gond nélkül tudtam sétálni és utazni Budapesten bárhol, nem csak a parkos részeken. Pl. voltunk aug. 20-án a Margit hídon tűzijátékot nézni (ami talán a legextrémebb, mert a kutya eredetileg félt az erős hangoktól), megfelelő kiképzés után, amit nagyrészt én csináltam kb. 1 hónap kutyasuli után. Szóval tudom, hogy vannak jó módszerek és vannak még jobbak is és tudom, hogy nem minden ember egyforma és a kutyák sem azok.

    ui.: félt a mennydörgéstől és a villámlástól is, de egy hirtelen ötlettől vezérelve felhergeltem a viharban és együtt ugattuk azt. A következőnél már csak fekve vakogott, míg korábban bebújt a legsötétebb helyiségbe és ott rettegett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák