Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kakukkos

    csendes tag

    válasz Banyu #24859 üzenetére

    Banyu-nak:

    Én detto a Minideal-től rendeltem, Szilveszter reggel. Ugyanúgy, 01.02-én küldték el, és ugyanúgy 01.22-én érkezett meg. "Vigasztalásul" - ma 12.49-i időponttal új státuszt kapott: "Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance"

    Az az érdekes, hogy 12:49 óta kb. háromszor megnéztem és csak most (21.:46 körül) láttam először, hogy változott a státusza. Tehát, "visszadatálódik" - vagy csak ritkán frissít a rendszer.

    Kíváncsi vagyok, Nálad mi újság? Mikor érkezik meg az áru. Egyébként ugyanakkor rendeltem egy mobiltokot is az EBay-ről. Az már 1 hete megérkezett. Valszeg a küldemény értékének a különbsége okozza a telefon késedelmét. Kicsit bánom, hogy a Minidealtől rendeltem - olvastam egy tesztet, ahol a Pandawill-től rendelték, sima postával és 10(!) nap alatt megérkezett, mindenféle vámos procedúra nélkül. Én meg már 30 napja várok és ki tudja, mikor kapom meg. Eredetileg szülinapomra kértem volna 01.15-re... hát elmúlt. A helyi posta a Singapore Post-ra mutogat. A környéken állítólag 3 másik hasonló szitu van.

    Egyébként THL W8S a készülék...

  • kakukkos

    csendes tag

    válasz El_Diablo #25646 üzenetére

    31-e óta adatbekérés folyamatban státuszban van. Pechemre épp aznap nem tudtam bemenni a postára átvenni az ajánlott (de minek?) levelet. Hétfőn reggel ott kezdtem, és rögtön megküldtem mindent mailben. Szóval tegnap reggel óta semmit nem változott a státusza. Hiába hívtam fel a postát és hiába érdeklődtem ma is mailben. Elvégre még csak 35 napja rendeltem meg. (Lassan már megbánom...)

  • kakukkos

    csendes tag

    válasz lolcopterlol #25926 üzenetére

    Hali! Egész jó időt futottál. Íme, az enyém (December 31-én reggel rendeltem):
    2014.01.02 16:42
    Küldemény információ:
    Célországba elküldve / Item sent abroad
    2014.01.22 16:34
    Küldemény információ:
    Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
    2014.01.22 17:27
    Küldemény információ:
    Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    2014.01.29 00:01
    Küldemény információ:
    Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
    2014.01.29 12:41
    Küldemény információ:
    Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
    2014.01.30 09:06
    Küldemény információ:
    Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
    2014.01.30 09:08
    Küldemény információ:
    Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
    2014.02.03 14:44
    Küldemény információ:
    Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
    2014.02.04 13:03
    Küldemény információ:
    Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
    2014.02.04 14:02
    Küldemény információ:
    Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
    2014.02.06 09:52 Piliscsaba 1 posta
    Küldemény információ:
    Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

    Nem szégyellték rátenni az 1.500,- HUF-os vámügynökségi díjat sem.

    Mindenkinek, aki a csomagját várja: a Postát nem hatja meg, hogy napokon át várod, aggódsz a küldeményedért. Nálam is többször előfordult, hogy naponta többször ránéztem a nyomkövetésen a státuszára, és semmi változás. aztán egyszer csak új státusz, miszerint már 2 nappal előtte történt valami... Szóval csigavér!

    Az árut (THL W8S mobil) egyébként becsületesen megküldte a MiniDeal.net, ajándékkal, ahogy ígérte. Eddig jó kütyünek tűnik, de holnap vizsgázik. Üzembe helyezem az első munkanapon. :)

Új hozzászólás Aktív témák