Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RVR400

    veterán

    válasz tutis #54594 üzenetére

    Szerintem ne menjünk bele, hogy ki mit tud hibásan, valószínűleg helyzeti előnyöm van...
    Az IMEI-t pedig bizonyíthatóan tudni kell, de nyugodtan tegyen mindenki feljelentést, mert nem kapta meg a csomagját, aminek az árát visszakapja az eladótól. A Te esetedben itthoni sértett volt, és tudták az IMEI-t, tehát egyáltalán nem hasonló a fent említett esethez.

  • maj-viktor

    őstag

    válasz tutis #54594 üzenetére

    Persze én is azt mondom, ha átverik az embert, ne hagyja annyiba! tegyen feljelentést, még ha csak pár ezer forintról van szó... csupán amióta 20E-ről 50E-re emelték a szabálysértési határt (vagy mi a pontos kifejezés), ezt ugyebár a bűnözői "statisztika javítás miatt"... arra írtam, hogy a 50E alatt kárérték alatt kb. leszarják... nem mondom, hogy nem nyomoznak, de azért nem erőltetik meg magukat, ha most valakinek utalsz pár ezer forintot és az nem adja fel a csomagot (sajnos sokan pont ezt a sok kicsi - sokra meg elvvel csalnak), merthogy pár ezer forintért az ember nem rohangál a rendőrségre... itt csak akkor bukik ki a dolog, ha a sok átvert összefog és a feljelentési ügyeket összegöngyölítik, és talán ha már van 3db azonosan átvert emberke... már csoportos csalás, akire jobban odafigyelnek... ezért is jó a "Internes Kárusoltakért" oldal:
    https://www.facebook.com/interneteskarosultakert
    http://interneteskarosultakert.hu/

    Mert ha összefog több átvert, jobban - gyorsabban halad a nyomozás!

    És pl. ilyenre van nagyon jó trükk, pl. a csaló azonosságának kiderítése... mert sokszor ugyebár megadnak egy számlaszámot és hozzá egy nevet... de csak a számlaszám a valós, a név kamu... ha neten utalsz nem érdekli a rendszert, hogy milyen nevet írsz be... csak hogy létező-e a számlaszám, azt figyeli!
    (OTP-nél van, hogy még a megerősítés előtt átírja a számlaszámot a valós névre... szal OTP-OTP utalás viszonylatban)

    de amúgy most én megadom a számlaszámomat... 117xxxxx-xxxxxxxx-xxxxxxxx és azt írom Kovács Béla a tulajdonos, akkor nem derül ki a kilétem, ha te pl. Unicreditből utalsz... ha OTP-ből, akkor kibukik (mert a rendszer a megerősítés előtt átírja a valós nevemet)

    És a trükk (ha már átvertek):
    Mondjuk előre utaltál 10.000 Ft-ot valamiért (erre má keresztet hethetsz kb.), de utalj egy újabb összeget... pl. 100Ft-ot és rögtön azonnal még aznap menj be a hozzá tartozó bankba, hogy jabocs ez véletlen utalás volt, kérnéd vissza a pénzedet és a számlatulajdonos adatait! Címet nem fogsz kapni, de megkapod a VALÓDI nevét a tulajdonosnak és a számlanyitó bank címét (bár ez a számlaszám karaktereiből is kideríthető), így pl. azért az ember sokszor ott nyit bankfiókot, ahol lakik, stb. (persze költözés - elköltözhetsz), de ez kezdetnek már jó támpont, ha kicsit te is belekezdesz nyomozni... nem hagysz mindent a rendőrségre... és persze ezen bizonyítékokat átadni a rendőrségnek... a feljelentéskor!
    (mert röhej, de még a rendőrségnek sem adja ki a bank a csaló adatait.. banktitokra hivatkozva... de csoportos csalás esetén már igen, vagyis úgy könnyebb lehet a procedúra)

    Bankszámlaszám, nyitó fiók ellenőrzése:
    http://www.bankkereso.eu/

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák