Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Kolondrum #69273 üzenetére

    TN-es rendelés.... +2$ és minden gond "megoldódik" (legközelebb)

    (amúgy én ha problémás az ügy, akkor igen addig megtartom a csomagolást és/vagy értékesebb terméknél simán unboxing videó és gyors kép a csomagolásról... mert amúgy tényleg azon látszanak a különböző számok, hogy ez most melyik rendelés is volt... rajta van külön "a webshop rendelés szám", külön a postai száma, stb., így tényleg az alapján lehetne beazonosítani... hülye helyzet, ahogy írtam legközelebb TN-el rendelj, akkor nyomkövethető - beazonosítható... biztos megjön... így meg paypal refund az egyikre - mivel nem tudod melyik, akkor találom legyen a második... amúgy még simán megjöhet... 45-60nap is lehet a szállítás... itt meg 2-3hétről írtál... simán volt hasonló esetem, hogy 1nap különbséggel rendeltem, aztán mégis 2hét különbséggel jött meg)

    Amúgy a "szívesség" rendeléssel mindig csak a probléma van, így én mindig kikötöm, ha barátnak - családtagnak rendelek, hogy:
    1. megnézem honnan akarsz rendelni
    2. leOK-ézom, hogy innen én is rendelnék-e... (eladó értékelés ebay-aliexpress vagy webshop)
    3. CSAK TN-el!
    4. csak ha kifizeted ELŐRE és ha vámérték feletti, akkor lehet rá +27% ÁFA és 2E Ft vámkezelési díj
    5. ha bármi probléma van segítek, de csak ezeket tudomásul véve rendeltess velem!
    (ezt sajnos korábbi "eseteim miatt" voltam kénytelen bevezetni, ilyen házi szabály)

    Így már pár "ismerősömtől" elvettem a kedvét, hogy rendeljek neki... pedig már 100x megmondtam, hogy segítek mindent elmagyarázni a menetét (írtam vagy 5posztot ilyen témában... pont most írom az ebay-paypal posztokat) - beregelni mindenhova, hogy magának tudjon rendelni, stb. (de sokaknak így kényelmesebb, hogy megkérnek valakit - engem)

    Amgy "csak" a TN nélküliséggel rontottad el az egészet! :)

    (#69282) postasbeci
    Ha gondtalan csomagolás... simán! (bár banggood elég atombiztosan csomagol)
    Amúgy meg paypal refund igény benyújtása (egyéni elbírálás alapján, hogy szerintem a webshop vagy a posta hibája volt szerinted... azért írtam milyen volt a csomagolás... ha "hanyag", akkor refund, ha nem akkor posta hibája, azt viszont senkin nem hajtod be már... így egyéni mérlegelés... gondolom ilyen max. 5$ értékről van szó... az is pénz, csak refunddal így a webshopot "húzod le" és közbe nem is biztos ők hibáztak! Mondjuk valszeg én is nyitnék ügyet rá, de ha esetleg mossák kezüket nem pampognék... így "jártam eset" sajnos, ha meg megítélik nekem örülök)

    (#69290) Laza...
    Áhh amatőr! :D
    Nekem asszem ilyen ~feb-márc körül átlag ~60db/hó simán volt! :D
    (most csoróság van így "csakˇ 10-20db/hó van)
    Postások már mindig viccelődnek, hogy külön rekesz van fenntartva nekem...
    (és amúgy tényleg - megmutatták, amikor voltam benn a postán! xD)

    Jó persze ebben ilyen 1-2$-os csomagok is vannak... sőt áltag 5-10$-osok csak... persze be-be csúszik 1-1 "értékesebb"
    Értékesebb alatt érteni, hogy akár vámérték feletti 22€+

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák