Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz rétisün #4904 üzenetére

    Megnéztem az első filmet - szerencsére épp bent volt a sarki VHS-kölcsönzőben :DDD

    Nagy dícséret az alkotóknak - így kell könyvet adoptálni. Nem kell az eredeti plottal túl sokat foglalkozni, nem kell kínlódni a tartalmi hűséggel, rá kell menni az atmoszférára és a karakterekre, a könyvekből meg összeválogatni, ami vizuálisan jól megjeleníthető, vagy esetleg új dolgokat írni hozzá ugyanabban a szellemben. Az Éjszakai Őrség film a könyv 3 történetéből igazából csak az elsőt dolgozza fel, kiegészítve pár egyéb vinyettával és kissé átszabva a szálakat. Így van idő a 2 órában a világteremtésre meg a karakterekre, ami a regénynek is a fő erőssége.
    Majdnem hibátlan a film - sajnos csak majdnem. A szürreális elemeket örömmel üdvözöltem, de ezekkel nagyon óvatosan kell bánni, hogy ne forduljon röhejesbe a dolog - és a film azért pár helyen erősen túlmegy ezen a határon. Bár az is igaz, hogy ebből egyet állati ügyesen visszafordít - Zavulon videojátékozásától kb. az arcomat kapartam, de a befejezés tükrében azt kell mondjam, hogy teljesen a helyén volt az is.

    Lényeg a lényeg, nagy dícséret Timur Bekmambetovnak és a teljes stábnak, remek filmet csináltak.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák