Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz tildy #629 üzenetére

    Bocsi,de te valamit nagyon felreertettel. Azt mondtam fel- egy eves lencsek.... Nem azt, h kemenylencsek! Lagy lencsekrol beszeltem...
    Az elhagyas ugyanugy elhagyas, de nem mindegy mennyit ''vesztessz'' egy db lencsevel. (elhagyod, elszakad, ...)

    Polirozas pedig egy nagyon finom forgacsolo megmunkalas, mely lehetetlen a feluleti dioptria minimalis megvaltozasa nelkul. Lehet,h ezt meg sem erzi az ember, olyan minimalis, de akkor is van...

    Kemenylencset soha nem hordtam, nem is szandekozom, tudom,h jo asztigmatikus (cylinderes) szemre a leheto legjobb megoldas ez volt, bar mostanaban mar megkozelitik ezt az asztigmatikus lagy-lencsek is. Kenyelem/komforterzet tekinteteben pedig nem lehet kerdes.

    A mutetrol annyit,h tobbfajta muteti beavatkozas letezik, ennek megfeleloen az arak is valtoznak. Amit en mondtam, az tekintheto kb a plafonnak. 200k korul tenyleg meg lehet uszni, ha valakinek olyan mertekben van szuksege lataskorrekciora, akkor ok, rendben, megeri,ha...(persze kockazat azert van), de en pl. -1.25/-1.00 sph D-val nem vallalnek soha mutetet. Meiner meinung nach...

    Udv: Ferko

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Új hozzászólás Aktív témák