Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Madn!ght #928 üzenetére

    Van ilyen, hogy megszoksz valamit, közepes technikával, aztán kapsz valami merőben más viselkedésű lapot, és nem működnek azok a mozdualok amiket megszoktál. Persze azok a mozdulatok ha esésben végződnek, akkor nem jók.
    Nekem is szokott fura lenni 1-1 új lap, sőt a Slash is fura volt 4 év után újra a lábamon, ez elég általános dolog, főleg ha valamilyen lappal tanultál meg csúszni és még nem próbáltál mást.
    De az, hogy már forduló után is még leélezel vele, az nem a lap hibája, legfeljebb kíméletlenebb veled mint az előző lap és kihozza a hibáid. Erre reagálhatsz úgy, hogy veszel egy olyan lapot ami elfedi a hibádat és megbocsájtóbb, vagy egyszerűen továbbfejlődsz és túllépsz azon, hogy gondot okozzon egy lap milyensége. Főleg amikor egy lapavetően barátságos, középhaladóknak való lapról van szó. Mert ha egy Korua, egy Aviator, vagy egy Ultra Flagship gondot okoz, még megértem :)

    A vér nem válik VAZZE!™

  • kk831228

    addikt

    válasz Madn!ght #928 üzenetére

    Volt Ultra Mountain Twin-em, az nagyon barátságos és megváltás volt a rocker után, majd csúsztam tesztnapon 2-3 kört egy Custom Camber - el, és szezon végén meg is vettem, onnantól kezde az UMT nem magyon került a lábamra. A custom olyan precízen ment élen, el voltam ájulva.
    Akkor jött a gyakorlás, próbáltam egyre " mélyebben " carvingolni, de sokszor seggre ültem, inkább. Jeges, kemény pályán, nem tartott meg igazán.

    Az UMT - t már nem nagyon használtam, mondom becserélem valamire, Angry - s gyerekek best carving lap listájában ott volt az Ultra Mind Expander, szkeptikus voltam mivel az UMT, nem rossz lap, de carvingva azért sehol nem volt a Customhoz képest...A sima Mind Expander meg inkább powder lap, rockeresebb. Még azt hiszem, kérdeztem is valamit a videó alatt a gyerektől.

    Nos, elkezdtem nézelődni és volt 135 körül a Snowboardshop-ba, B - grade. Majd utána találtam ugyanúgy B - grade-et a egy másik webshopba 115 - ért azt hiszem. Kosárba tesz, egyből.😬 Az UMT - t meg eladtam egy ismi srácnak, aki pont visszacserélte a hibás decathlon-os lapját. Nagyon örült neki, kb olyan árban adtam neki, mint az új dekás lap volt.

    Nekem megjött az Ultra Mind, Kékes, szezon eleje minimális hó, visszasétálgatásos kínlódás. 😅 Konkrétan csak lapon tudtam vele menni, kicsit megdöntöttem, már vágott bele a hóba, keltem feküdtem vele, egyszerűen nem tudtam kanyaradoni, kipróbálta a srác is az umt után, egy csúszás le is vette, na ilyet nem fogok venni, mondta... 😅

    Aznap próbálkoztam párat néha ha volt sebbeseség megindult élen és nem süllyedtem el. Ejha mondom ez valahogy másabb, ehhez még kevés vagyok vagy nem tudom mi a probléma. Majd Szentpista kiderül.

    Na ott is hasonló volt, az első jó pár kör. Utána kezdtem ráérezni valamelyest, de azért nem volt felhőtlen csúszás. Délutánra már ráéreztem a "skidded turn" -re is, azt nagyon nem akarta. Meg kezdett menni a az élen kanyarodás is.

    Azt már az elején éreztem, hogy a sebességgel nem lesz gond, ugy megindult csak néztem. :D Egyre jobb bban elkezdtem döntögetni egyszerűen nem tudtam hol a vége. Akkor már kezdett tetszeni. 🖤

    Egyik nap reggel még jó pálya, custom - al megyek egyik ismi sráccal, csúszkálunk, és ahogy jön a dél egyre jegesebb a pálya egyre több a seggre ülés, kb egy órára, 2-en voltunk az egész pályán, meg még egy kezdő gyerek, aki folyamatosan a csirkehálóba fetrengett. 😅 Na mondom szerintem ennyi volt, már mem mertem menni, olyan korcsolya pálya volt. Azt mondja a gyerek nála van a kocsiba egy 164 wide lap azt hiszem (előte 156 vagy 154-el ment), de ő már nem hozza be. Na mondom, itt a lehetőség, nálam is ott az UME. Hozzuk be, senki nincs a pályán full jég, most bizonyíthat.

    Behoztuk mindketten, elindulok rakom élre, és olyan természetesen ment élen jégen, mint ha semmi nem lenne, aztaqvaaaaaaa... :Y :Y :Y A srác is ugyanúgy a hosszú wide lappal, ketten mentünk ugyanolyan sebességgel mint ha ratrakolt pálya lett volna. :D

    Azóta szerelem van. 🖤 :)

    Minden snowboard más, megszokást igényel, nem szabad egyből ledobni, mert lehet később ha megszokod kijön az előnye és imádni fogod. ;)

    A piros pályát én se szeretem, egyszerűen nem vagyok hozzászokva, és ott már nagyon tudni kell, hogy szépen menj élen. ;) Nem sok ember látok piroson szépen csúszni, sőt. Sokan dicsekednek, én is lemegyek rajta de nem szépen, annak meg nincs értelme. Meg lehet nézni Ryan Knapton mindig mondja vegyél vissza a sebességből, ő is kék meg zöld pályán csapatja, összes carvingos japó gyerek kb kéken megy amiket nézek.
    Piros nem kényelmes folyamatosan fogni kell vissza a sebességet stb.
    Majd figyelgesd a felvonóból hogy memnyi boardos megy szépen a piroson, kb senkit nem fogsz látni, legalábbis én nem sokat látok, max alpin lappal.

    A célodhoz keress egy hosszabb camber - el rendelkező lapot, legjobb lenne egy tradicionális vagy egy hosszú camber-es freeride lap, és kezdj el vele gyakoroloni lankásabb pályán, majd mindig egy picit jobban döntve, és ha kell, akkor picit nagyobb sebességgel.
    Kell azért egy minimális sebesség hogy a centrifugális erő meglegyen.

    Ha van elképzelésed és ársáv, tudunk ajánlani szerintem olyat, amivel tudsz fejlődni is... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Új hozzászólás Aktív témák