Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz dabadab #57 üzenetére

    Ismétlem, szerintem a történeti okoknak nincs nagy jelentőségük, de én máshogy látom ezt a történetet:

    Jelenleg gyakorlatilag minden ismerősöm használ videostream-előfizetést és/vagy torrentet. Egy részük normálisan, egy részük viszont sajnos ész nélkül (mert a túlhasználat ugye ingyen van...)

    A hősi időkben, amikor már volt átalánydíjas dial-in > ISDN > ADSL egy kezemen meg tudtam számolni, hogy kik voltak benne a fájlcsereberés mókolásban. DC++-os haver történetesen egyetlen egy volt...

    És volt egy nagy különbség a mai állapotokhoz képest: nagyjából azt töltötték le, amire legalább közvetetten szükségük volt.

    Aztán úgy 2010-12 környékén hallottam egy havertól, hogy ő 4K-s 3D-s filmeket tölt le 0-24-ben, FiFo-ban automatikusan törölve. Nem is volt hozzájuk megjelenítője. Csak mert ingyen van és "ki kell használni a netet".
    Egy másik barát szintén törlésre töltött le, hogy előkelő helyezése legyen a virágboltban.
    A feleségem munkahelyén mindenki úgy hallgatott zenét, hogy a Youtube ment és eldugták az ablakot a látható képernyőfelületről, mert nézni nem akarták (dolgoztak) csak hallgatni. Tehát ők is tök feleslegesen generáltak hatalmas forgalmat a semmiért.
    Több barátomnál is háttértévézésként megy a Netflix/Disney/akármi, sőt, úgy kapcsolják ki a tévét, hogy a mediaeszköz azért folytatja a streamelést.
    Iskolákban torrentversenyeket rendeznek a gyerekek!!!

    Magyarán megy a pazarlás. Ennek az árát pedig ugye azok fizetjük meg, akik nem pazarolunk. Ha ez a pazarlás nem lenne ingyen, szerintem tudatosulna egy egy csomó ész nélkül forgalmat generálóban, hogy ez nincs ingyen.

    A z említett falusi történetben erre elég volt a józan érvelés ÉS az a tény, hogy mindenki a saját bőrén érezte a következményeket. (De így is volt, aki szart a többiek fejére, hogy az első nem tudom hányban maradjon a virágboltban.)

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák