Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hermanyi

    őstag

    válasz Kislabda #85283 üzenetére

    Oda bőven elég a 20-25 ös úszó még nagyobb víznél is Torpedot nem szeretem mert egy érzéketlen vacak .Megállításhoz a szerinted 30g ra tippelt meg kevés . Vagyis megállítod de a csalid fél vízen lesz :D Ajánlom a Ray-t sokkal érzékenyebb dupla annyi kapást fogsz vele látni mint a Torpedoval.. Ami a problémád forrása az a kaja milyensége . Az etetésed első része Baján fejtette ki a hatását . :) 2 kiló kajához legalább 4 kiló agyag kell . Vagy ha van kavics is a kajádban ahogy írtad és azok akkor kell bele ragasztó is mert a víz pillanatok alatt lebontja a beton keményre gyúrt kaját is .
    Fenékmérönek 30g bőven elég.

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

  • galervin93

    őstag

    válasz Kislabda #85283 üzenetére

    Én a fenékmérést nem misztifikálom túl. Igaz ti rakóztok, ott azért van lehetőség precízebben mérni, de szerintem a túlzott precizitás itt nem szükséges. Változatos az aljzat, sok méteren keresztül sodródik a csali. Hogy most az előkéből 5 vagy 10 centi van a fenéken, ugyan mindegy, mert görgeti a víz úgyis. A lényeg, hogy legalább érintő legyen, illetve ennél csak hosszabb. De ez meg úgyis menet közben derül ki, célhaltól is függ stb. Én amúgy úgy szoktam csinálni, hogy a teljes ólmozást lehúzom a gyorskapocshoz, és előke nélkül úsztatok. Amikor a látom az úszón hogy elkezd bukdácsolni, akkor a főólmot visszahúzom a helyére, és kezdem a pecát. Így kb. a jelző érinti a feneket, persze a visszatartás mértékétől függően azért ugye nem függőlegesen fog állni a vízben a szerkó, de hát pont ez a lényeg, ezzel kell játszani.
    Kaja: én kb. 3 liter/óra mennyiséggel szoktam számolni, vagy ennél csak több. "Pro" tipp, elfeledett adalék a kenyér, pedig baromi hatékony és sokat dob a kaján! Be kell áztatni, nagy lyukú rostán áttörni, és így "falatnyi" darabok kesznek a kajában. Minden hal imádja, és nagyon tartalmas lesz tőle a kaja!

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • hermanyi

    őstag

    válasz Kislabda #85283 üzenetére

    Igy néz ki egy nagydunai gombóc amit 5-6 percenként raksz be ,hogy fent tartsd az etetést. Olestöl szedtem a képet . Amúgy az összetétele. : Táplálékban dús gombóc. Az etetőanyag lelkét most is a Sensas superfond adta. 5kilo agyag 1kg sensas superfond, 0.5kg sensas gross gardons és 0.5kg bremes, 0.5kg konyhasó, az előző napi beáztatott kilós kenyér/ttx, 1liter fagyasztott csontkukac és 1 doboz kukorica. Így állt össze a 4órás horgászat etetőanyaga kettőnknek.

    A lényeg ,hogy ez 4 óra alatt be is megy .

    Nem érhető el leírás a fényképhez.

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Új hozzászólás Aktív témák