Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz Kislabda #85283 üzenetére

    Én a fenékmérést nem misztifikálom túl. Igaz ti rakóztok, ott azért van lehetőség precízebben mérni, de szerintem a túlzott precizitás itt nem szükséges. Változatos az aljzat, sok méteren keresztül sodródik a csali. Hogy most az előkéből 5 vagy 10 centi van a fenéken, ugyan mindegy, mert görgeti a víz úgyis. A lényeg, hogy legalább érintő legyen, illetve ennél csak hosszabb. De ez meg úgyis menet közben derül ki, célhaltól is függ stb. Én amúgy úgy szoktam csinálni, hogy a teljes ólmozást lehúzom a gyorskapocshoz, és előke nélkül úsztatok. Amikor a látom az úszón hogy elkezd bukdácsolni, akkor a főólmot visszahúzom a helyére, és kezdem a pecát. Így kb. a jelző érinti a feneket, persze a visszatartás mértékétől függően azért ugye nem függőlegesen fog állni a vízben a szerkó, de hát pont ez a lényeg, ezzel kell játszani.
    Kaja: én kb. 3 liter/óra mennyiséggel szoktam számolni, vagy ennél csak több. "Pro" tipp, elfeledett adalék a kenyér, pedig baromi hatékony és sokat dob a kaján! Be kell áztatni, nagy lyukú rostán áttörni, és így "falatnyi" darabok kesznek a kajában. Minden hal imádja, és nagyon tartalmas lesz tőle a kaja!

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák