Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz Szilágyi84 #79314 üzenetére

    A nagy kék gumi (Savage Gear Cannibal Shad, de gondolom van más gyártónak is + millió koppintás) az egyik kedvenc hal formájú gumim, az óvatos billegése mellett lassú bevontatásra is jól mozog a farka, szóval összességében lassú bevontatás mellett is viszonylag figyelemfelkeltő. A kisebb méreteit kedvelem igazán, most így hirtelen nem tudom, de talán 5 és 7 centis is van belőle, na azok gumizásnál mindig nálam vannak, süci-köves szereti.
    Elsőre a legkönnyebb talán a - ma már kissé elfeledett - villantózás, én azzal kezdtem annak idején. Vízközt, fenék közelben húzza az ember, ritkán akad/szakad. Wobbler drága beszaggatni, és hát kezdőként azért nem nehéz fára vagy víz alatti akadóba húzni, aztán fájó élmény búcsúzni tőle... Gumi meg a felkínálás módja miatt (fenék/picivel felette) sajnos sokszor bent marad, ne szegje kedved, ha egy pecán akár 3-4-5 is bent marad, sajnos ez velejárója... Apropó, érdemes elsajátítani az esetlegesen elakadt csali kiszabadításának technikáit ("pengetés", folyón a zsinór szabadon engedése stb., nézz utána)!
    Jellemzően gumizni fogsz, valami akadálymentes pályát kellene keresned, ahol egyáltalán kitapasztalod az alapokat, mit csinál a gumi a víz alatt különböző mozdulatokra stb. (Ezt amúgy érdemes ellenőrizni sekély vízben, magad előtt lógatva, cicázva!)
    Jó buli a pergetés, így az őszi szezonba beleharapva szerintem pont jókor kezdesz neki, szóval lehet, hogy az első halra sem kell sokat várnod! Hajrá! :))

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák