Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freelanced

    addikt

    válasz saen #65121 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!

    Legalább ezek alapján tudja az ember mire számíthat, nem éri akkora meglepetés. Kezdésnek tökéletesen megfelel számomra, aztán majd úgy is lehet bővítgetni, fejleszteni később.

    Köszönöm, akkor így lehet, hogy kerülöm a nyeletőféket. Alapból csak azért gondoltam rá mert olvasgattam itt a topikban is, hogy kezdésnél hasznos lehet, hogy be ne rántsa a hal a botot.

    Bot terén ez valóban jó ötlet, elengedem akkor az Okumát.

    Orsók terén már csak kíváncsiságból is megnézem az aliexpressen levőket, bár első körben szerintem itthonról fogok választani. Az angol márkák közül melyik modelleket érdemes megnézni?

    Általános:
    Etetőanyag téren merre érdemes nézelődni általánosságban, milyen típusú etetőanyagot javasoltok kezdésképp? Ahogy írtátok ahogy elmentem körülnézni annyi féle van, hogy így nehéz belőni egy irányt, gondoltam mielőtt leemelek valamit a polcról rákérdek hátha valaki megosztja neki mi vált be a Decathlonos vagy egyéb nem annyira drága etetőanyagok közül.

    Élő, természetes csaliból ki mire esküszik feederezés esetén, illetve mikor indokolt a használatuk? Általánosságban az a gyakorlat, hogy vinni kell ilyet is olyat is aztán majd meglátja az ember mire kapnak a halak? Ahogy visszaolvasgattam a topikban sok esetben ez volt a konklúzió, időjárástól, napszaktól stb függően. Most, hogy elmentem nézelődni még több lehetőség, van aki a waftert ajánlotta a fórumról, az addig rendben van, be is szereztem egy dobozkával próbaképp, Ringers Orange - Chocolate 10mm-es változatot, meg egy doboz kukoricát első körben. No de természetes / élőcsali terén ki mit használ? Avagy ezek nagyon attól függenek, hogy mikor, hova, milyen módszerrel megy az ember, és érdemes vegyesen vinni ezt is azt is?

    Előkének milyen zsinórt ajánlanátok a jelenlegi 0.22-es mellé? Meg voltam bizonyosodva, hogy erre már valaki tett ajánlást, de hiába kerestem nem találtam, szóval nem tudom mi volt a fejemben. A Zéé, eselteg az általad ajánlott Guru N-Gauge 15 – 13 megfelelő lehet feederezni is? Illetve neked nem volt még gondod a szakáll nélküli horog használata során?

    Waftert egyébként inkább method esetén használunk vagy szokás sima hosszúelőkés horgászatnál is? Ha igen oda is jó az ajánlott Pellett Waggler horog?

    Illetve a Wafter általánosságban a horogra vagy a csalitüskére teszitek, illetve ez mitől függ? A neten néztem több videót is de nem feltétlenül volt egyértelmű, hogy most a kis műanyag tüske vs zsinórón áthúzott wafter vs a horogra akasztott verzió miben is különbözik felhasználás szempontjából.

    Kissé limitált volt a boltosok kapacitása ma, így inkább gondoltam, hogy rákérdezek itt mielőtt felesleges dolgokat veszek félinformációk birtokában, no meg sajnos túl sok idő nem is jutott várakozni, nézelődni.

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

  • shtirley

    tag

    válasz saen #65121 üzenetére

    Üdv mindenkinek!
    Már egy ideje olvasom a topikot hozzászólás nélkül, de most orsó vásárlás előtt állok és határozott elképzelésem van arról hogy mit is szeretnék.
    Ezért kérdezném, hogy mi a probléma a Daiwa orsókkal a megfizethető kategóriában? Már gyárt orsót 20e Ft környékén is. Persze ez nem a prémium szegmens de még mindig jobban megbíznék benne mint egy AliExpress-en rendelt sokcsapágyas csodában aminél a garancia érvényesítésének esélye szinte nulla. Ezzel nem azt akarom mondani hogy ott nem lehet használható orsókat venni, csak szerintem nagyobb a kockázata a mellényúlásnak. Éppen ezért kezdőnek inkább ajánlanék általam megbízhatónak tartott márkát rendes garanciával.
    Ilyen márka a Shimano, ami többféle méretben és változatban megtalálható a botzsákomban, és ilyen márkának tartottam eddig a Daiwa-t is.

Új hozzászólás Aktív témák