Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz pc360 #75975 üzenetére

    Még valami: könyörgöm, amíg fáj egy végtagod, addig azt ne használd! Ez olyan szinten alap, amit maximum az olyasmi jellegű tévhit ír felül néha egyesek fejében, miszerint pl. jót tesz az izomlázra rádolgozás. Egyrészt ez rohadtul nem egy izomláz, másfelől pedig az is egy irdatlan nagy baromság (gyulladásban lévő dolgokat nem csesztetünk, míg a gyulladás el nem múlik, különben csak roncsolod a szöveteket). Ezek alól a rehabilitáció nyilván kivétel, ott a fájdalom ellenére kontrollált mértékben muszáj terhelni a dolgokat.

    Térdvédőt és mozgásfajtát pedig majd a doki fog neked ajánlani, a segédeszköz bolt pedig adni. Nem mi...

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • 6030D

    Ármester

    válasz pc360 #75975 üzenetére

    Szerintem meg ne műttesse addig, amíg nincs olyan panasz, ami elviselhetetlen.
    Lehet, hogy már írtam, de nekem gerincsérvem volt/van. Az egyik lábam fájt, semmi más problémát nem okozott. Az edzőm mondta, hogy menjek azért el egy magán dokihoz, majd ő megnézi. Doki elküldött MR-re, ami ugye akkor ingyenes, ha a kórház írja fel, így oda is kellett menni. Onnan majdnem hazaküldtek, hogy nincs bajom, ilyen fiatalon minek akarok műtétet, meg attól se lesz jobb. Gyakorlatilag vitatkoztam a dokinővel, hogy adjon már egy beutalót. Elküldött röntgenre (de érdekes, ugyanaz volt a röntgen főorvos vezetékneve, mint az övé, biztos kellett a credit...), vittem az eredményt, egyből máshogy beszélt, ja, tényleg van ott valami. Menjek úszni, meg lovagolni (sérvvel...), a bicó felejtős, mert görnyedek, meg rossz a beleknek is a testhelyzet. :O MR megvolt, vissza a magánhoz. Kérdezi hogy vagyok, mondom, hogy úgy mint eddig, rosszabb nem lett. Jó, mert ha csak a leletet nézi, akkor egyből műtét, mert annyira ki van türemkedve, de ha nincs helyi panasz, akkor legyen gyógytorna. Ha nem javul, akkor infúzió, ha attól sem, akkor majd műtét, de az a legutolsó, mivel nem biztos, hogy jobb lesz tőle.
    Januárban rohangáltam a kórházakban, februártól jártam gyógytornára, márciustól már súlyokkal edzettem, áprilistól meg mtb-ztem. Azóta tünetmentes vagyok.
    Ami segített: ülés pozíció váltás a munkában, íróasztal magasság beállítás, gyógytorna, kis súllyal kettlebell, MSM. Nem vagyok szétvagdalva, mégis "bármit" csinálhatok.
    A kórházi dokinéni úgy küldött el MR-re, hogy hozzam az eredményt és akkor nézünk időpontot műtétre...

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz pc360 #75975 üzenetére

    Ezt a kérdést alaposan körbe kell járni, érdemes jó pár orvoshoz elmenni, mert bizony sok esetben meg lehet úszni műtét nélkül. És vannak dokik akik szeretnek műteni, akkor is ha nem teljesen indokolt. A lényeg, hogy egy nagy tapasztalattal rendelkező ortopéd sebész vizsgáljon, akinek a véleményére lehet adni. Ha azt mondja műtét akkor műtét. Az én térdemnek is nekiestek volna a fúróval, ha hagyom az első dokinak. Aztán csak rendbe jött műtét nélkül. Sőt azt is megtudtam utólag, hogy baromi kockázatos műtétre akartak rábeszélni, nem rutinbeavatkozásra. Akár simán ronthattak volna az állapotomon. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindig kerülni kell a műtétet, és nyilván figyelni kell a testünk jeleire is. De a lényeg a jó orvos, aztán amit mond azt be kell tartani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák