Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz andrisbandi #55585 üzenetére

    Mi az, hogy nagyon zajos? Ez mindenkinél mást jelent. Az agymotoros bringák 100%-ban zajmentesek, gyakorlatilag csak azt hallod amit egy normál bringán is, a lánc és gumi hangját. A középmotorosnak van egy kis hangja. Ezt városban egyáltalán nem hallod, ha erdőben mész, vagy egy csendes kis utcában akkor van némi hangja. A középmotorban vannak fogaskerekek és ezeknek a hangja hallatszik egy kicsit. Gyakorlatilag egy halk villanymotor hang, semmi különös.

    1. Ha agymotorost próbálsz, az mind ugyan olyan lesz, teljesen hangtalan. Ha középmotorost akkor a Bosch, Yamaha és Shimano motorok kb ugyan olyan hangúak lesznek. Ha a Brose motort próbálod akkor kicsit halkabb működést tapasztalsz. Brose motor a Bulls és a Specialized gyártóknál van. Legalább is amikről tudok jelenleg.

    2. A fatbike külső nincs kikönnyítve, ugyan olyan mint egy normál terep külső, csak orbitális méretben. :) A felni van kikönnyítve.

    3. Az ebike-nál is ugyan azok a kategóriák vannak mint a hagyományos bringáknál, csak van benne egy elektromos rásegítés.
    Rugóút függvényében változnak a kategóriák általában. 2.3-as külső 100-120mm rugóúttól kb az összes fully-ba belefér, ez egy jó AM, vagy akár Enduro méret is lehet.
    A 29"-es méret, is lehet "lejtőzős" attól függ, hogy mekkora a rugóút. 29"-ben is van 2.3-as külső.

    BMW001: Ez így nem teljesen igaz, komolyabb gyártók sem gyártanak azonos minőségű karbon vázat minden árkategóriában. Kínai karbon vázak meg eszembe sem jutottak. :) Meg semmilyen kínai karbon alkatrész, az kb egy öngyilkosság. Arról van szó, hogy az olcsóbb karbon vázakban kevesebb a karbon szövet és több az üveg, ez még nem feltétlenül jelent rossz minőséget, csak nem jobbak a premium alu vázaknál. Ez a legnevesebb gyártókra is igaz. Egyébként dolgoztam karbon gyártó üzemben, nagyjából ismerem a technológiákat.
    És itt most nem a te Scott vázadról van szó, a Scott igen drágán adja a bringáit és magas minőséget képviselnek. Én úgy általánosságban beszéltem a karbon vázakról és gyártókról.

    concret_hp: Michi Knofp-hoz nézz ki, mást nem nagyon ismerek mint határ menti.

    JackFeryll: Sajnos sok boltnak nem frissül naprakészen a weboldala. Szerintem is elvárható lenne a mai technikai szinten.

    Hasaggymeg: A Kilimanjaro számomra nem márka, ha az alkatrészei miatt érdemes megvenni akkor ok, de az a váz, inkább hagyjuk. :) Az kb úgy karbon váz, hogy van egy díszítő karbon réteg az üvegszöveten. Ezáltal ránézésre karbonnak néz ki, de se súlyban, se merevségben se semmiben nem hasonlíthat egy minőségi karbonvázra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák