Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz ADAM1337 #3961 üzenetére

    Szerintem olyan nincs, hogy lájtos DH. :) Ha már DH, akkor az nem lehet lájtos. Én az xc összetólassal is csapatom 45-50-el az erdőben. Amit Downhill kerékpározásnak lehet nevezni, attól ez a bringa 5 perc alatt katasztrófális sérüléseket szerezne. :)

    A lényeg, szerintem ilyen szinten erre a bicajra ne költs, mert pénz kidobás. Ez egy túrakerékpár, még a zúzósabb xc-t se bírna, mivel nincsenek rajta csapágyazott forgáspontok és megfelelő merev hátsó rugózás.
    Ráadásul v-fék Dh-ra? :) Elöl legalább mindenkpéppen tárcsafékesre kell átalakítani, ami kerékcserét is jelent. Plusz egy normális első fék. Ezenkívül beleraksz egy boxxert 200mm úttal egy olyan bringába ami 100-120 mm rugóúthoz van elvileg tervezve?

    Inkább add el, tedd hozzá a pénzt, vagy gyűjtögess kicsit és vegyél használtan egy régi Stinkyt, valami ilyesmit: [link] Szerintem ebből még alkudni is tudsz, láttam már hasonló Stinky-t 150-ért az aprón.

    [ Szerkesztve ]

  • Jorus

    nagyúr

    válasz ADAM1337 #3961 üzenetére

    Az első f*s, felejtsd el, és persze a másodikat is, mert neked V-féked van, a Boxxi meg csak tárcsaféket fogad. No, mondjuk DH villán utoljára 2000 környékén volt V-fék tüske. Mi a pontos konfig egyébként? (Bocs, ha már írtad régebben.) Lájtosan DH-zni (jelentsen ez bármit is) nyugodtan elkezdhetsz vele így is, legalább látod, mik a gyenge pontjai. Én agyakat cserélnék, majd tárcsaféket dobnék rá, mondjuk vmi madzagos Avidot, aztán jöhetne egy olyan régi Boxxi, amit mutattál, később esetleg egy jobb rugóstag. Ez utóbbi azonban már csak akkor, ha ragaszkodsz a vázhoz, ugyanis a többi alkatrészt, amivel fejleszted a jelenlegit, át tudod rakni a következő vázra is, csere esetén, a rugóstagot viszont csak akkor, ha az új váz szemtávolsága megegyezik a jelenlegivel, és hasonló a lengőkar áttétele is. Ha meg nincs kedved vele ennyit foglalkozni, akkor add el és vegyél egy másikat (ez a szívtelen verzió :) ).

    [ Szerkesztve ]

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák