Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz ---Lasali--- #36308 üzenetére

    Hát igen, pont erről beszélek. :) Ugyan ez vonatkozik a nagyon rossz állapotban lévő bringákra is, rengeteg idő el tud menni, ha alaposan megcsinálja az ember. Márpedig én szeretem alaposan megcsinálni. Sokszor utána számolok és valóban nem éri meg, inkább a haszon abban van amit eladunk alkatrészeket.

    Egyébként én régebben a Probike-ba vittem a villáim, ott is nagyon jól meg szokták csinálni, ismerem őket régóta.
    Nekem 5-6000 körül csinálták a teló tisztítást olajcserével, bár náluk is módosulhat az ár, azért írják, hogy tól. Egy olyan koszos villát ők sem 6000-ért tisztítanak meg. :)
    Most már azért én is megcsinálom, de régebben mindig hozzájuk jártam.

    [ Szerkesztve ]

  • Manitou

    addikt

    válasz ---Lasali--- #36308 üzenetére

    Ha az egészért kérsz mondjuk 10 ezer ft munkadíjat, a végén elosztod mondjuk 4 órával, akkor 2500 ezer ft ért dolgoztál óránként. Amiből rezsit fizetsz, adózol, stb. Bármilyen szakmunkás, kőműves, ács, burkoló többet szokott kérni ennél...

    De biztos vannak olyan "szervizes" munkák amit meg lehet csinálni pár perc alatt és azt óradíjra vetítve jóval többre kijön a dolog, mint ez a telószervízeléses téma. :)
    Egyszer megnéztem itt helyben egy árlistát , hogy miket mennyiért végeznek, volt egy két vicces tétel vicces áron. :)
    De persze mindnekinek meg kell élnie valamiből. Ki van az találva, hogy mennyi rezsióradíjjal dolgozik egy -egy szervíz.

    Nálunk ( nem bicajszervíz :) ) meg van mennyi a rezsióradíj, és abból kalkuláljuk , hogy milyen munkára milyen árajánlatot adunk, aztán persze mikor a ráfordítható óraszám közelít a végéhez,szoktak jönni a bajok :DDD , mert pl nem várt események miatt pl 2x annyit kell foglalkozni valamivel, persze ez a megrendelőt nem fogja érdekelni, mert neki van egy élő szerződése adott árra velünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák