Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz gergo5991 #28695 üzenetére

    Osztrákokról is csak jót tudok mondani. Egy úton ahol rendszeresen jártam (falu közepe, relatív kis forgalmú, de azért járnak arra autók), elég kemény emelkedő van, úgy hogy előtte és utána is kanyar, teljesen beláthatatlan. Ha gyengébb napom volt, vagy fáradtabb voltam, csak ilyen 15km/h környéki sebességgel tudtam felmenni rajta. Egyszer nem volt, hogy megelőztek volna ott, pedig volt hogy 2-3 kocsi is jött mögöttem. És semmi villogtatás, semmi dudálás, szépen megvárták míg felérek, és megelőztek. "Természetesen", ha előztek, akkor minimum fél sávnyi távolságból, de jellemzően átmentek másik sávba. Egyszer-kétszer volt, hogy valaki közvetlen mellettem húzott el, mind magyar rendszámú autó volt...

    (#28705) gyulank
    "Csak BMX-em, és MTB-m van. Szóval montim már van."
    Ne vedd rossz néven, de leírásaid alapján neked nincs MTB-d, csak tesco bike-od amire ráírták, hogy MTB. Egy mai korszerű MTB-re nagyon nem igazak azok, amiket tapasztaltál.
    Plusz szerintem túlkombinálod a dolgot. Elméletben nem lehet kitapasztalni melyik bicikli jó neked, mint ahogy elméletben szexelni se lehet. Vegyél egy biciklit, amire azt gondolod hogy valszeg jó lesz, és majd úgyis rájössz mire van igényed. Tudom erre lehet mondani, hogy nem akarsz pénzt kidobni, de ha használt biciklit veszel, akkor nagyjából azonos (vagy némi üzleti érzékkel nagyobb) áron el lehet adni, mint amennyiért vetted, így nem buksz rajta.
    Saját példám, kezdtem egy trekkinggel, de rájöttem, hogy nem indulok neki több napos túrákra. Ezért váltottam outira, de rájöttem, hogy a súlyomnak / erőnlétemnek nem megfelelő igazán. Aztán költöztem, és jelenleg nagyrészt városban, illetve rövid távon, sík terepen biciklizek, szóval most egy single speed lenne ideális. És hidd el, én se impulzív vásárló vagyok, alaposan körüljártam a témát mindegyik esetben. De a puding próbája az evés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák