Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ZolkoW #257276 üzenetére

    Ja, ha eltévedek, én is a mobilon nézem meg, hol vagyok, meg nagyjából merre tovább. Ahhoz úgyis meg kell állni, mezzsebből elő, gyors orientáció, aztán az elég is. A leghasznosabb kütyü a garminba beépítve amugy az iránytű. Na, anélkül meg lennék lőve.

    UI alatt azt értettem, hogy a bicajos komputer a tekeréshez van, arra, hogy egy mozdulattal indítsd, leállítsd, megnézd, ami érdekel, és eleve pont azt lásd rajta, amit kell. Ezt ha telefonon szeretnéd, az egy-két órát bírna csak, macerás a menet közbeni kezelése, és eleve nem erre van kitalálva. Meg kell hozzá egy valszeg meregdrága app. Mondjuk egy rendes telefon manapság márazért vízálló.

    A többi pontot értem. Nem meggyőzni akarlak amúgy, sem téged, sem mást, ahányan vagyunk, annyiféle hülyeséget találunk ki magunknak.

    Autós naviban meg pont az a lényeg, hogy a telefont bedobom a könyöklőbe, ott töltődik, közben meg mindent elerek a központi kijelzőn, ami azon van (telefon, zene, navigáció, üzenetek, értesítések, minden ott van). Nincs ket kijelző, nincs extra kábel, nincs tartó, meg tapadókorong, meg kutyafüle. Van amúgy az autónak saját navija is, az sem rossz, de a telefonét jobban szeretem, meg ez jobban integrálódik a telefon egyeb szolgáltatásaival (média, internet, kapcsolattartás).

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz ZolkoW #257276 üzenetére

    Már ideje lenne fejleszteni egy kijelzőt mely a telefon perifériája és hozza annak összes tudását egy mindent is kibíró bringás computer érintőképernyőjére.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • sepyi

    aktív tag

    válasz ZolkoW #257276 üzenetére

    Egyet kell értenem. Lehet akármilyen drága céleszköz egy kerékpáros computer, egy középkategóriás telefon le fogja alázni. És hogy tippet is adjak hozzá pl-ul a samsung Haelt alkalmazás kifejezetten jó. Spec nekem is van kerékpáros computerem és alig van eltérés a telefon és az eszköz által mért értékek között. Ha pedig valós idejű navigációt nézzük akkor pl-ul a galaxy watch4 is tud navigálni. Megkockáztatom, hogy megfelelő alkalmazással legalább olyan jól, mint egy garmin. Ezeket az eszközöket napi szinten használom és megkockáztatom, hogy kis kompromisszummal egy watch4 classiccal ki lehetne menni az erdőbe, úgy hogy telefont computert otthon hagyhatsz. Viszont nem pótolja az érzést a kerékpáros társaságban, mikor a többiek rákérdeznek hogy mi az, talán egy 830-as?

    [ Szerkesztve ]

    Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

Új hozzászólás Aktív témák