Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Runner_fxr #22396 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy sisak nélkül mi történhet, estem már olyat, hogy tehetetlenül csapódott a fejem a földbe, full face sisakban, a sisak álla letörött, nekem egy két fogam gyökere bánta, mert eltört ahogy összecsapódott az állam, nem volt kellemes, de kibírtam, de ha nincs sisak, akkor szerintem már nem vagyok itt. Illetve városban egyszer eltörtem a kulcscsontom, a virsli fitnesszel, akkor is egyébként elrepedt a sisakom oldalt a halántékomnál, azt otthon vettem észre.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Runner_fxr #22396 üzenetére

    Szerintem a probléma az, hogy Magyarországnak nincs egy normális stratégiája a szenvedélybetegek kezelésére. Én büntetés helyett a leszokásban, gyógyulásban való segítségnyújtás pártján állok (a drogfogyasztás visszaszorításának terén is). Egy 50 éve dohányzó embernek nehéz letennie a bagót, ez már épp úgy megkövült szokás nála, mint a lélegzés.

    Sajnos mi visszafele megyünk a középkor irányába és a szenvedélybetegeknek nem nyújt igazi segítséget az egészségügy, egy csoportjával nem foglalkozik (alkoholisták, bagósok), míg egy másikat boszorkányként üldöz (tiltott drogokat fogyasztók). Te is azt hangoztatod, hogy valamilyen módon büntetni kéne azt aki kezelés mellett is bagózik. Szerintem meg inkább segíteni kellene neki, hogy megszűnjön az addikció (biológiai és mentális értelemben is, mert sokszor van, hogy a nikotin függőség már rég elmúlt, mikor mégis visszaszoknak).

    Vannak görcsös beidegződések a magyar egészségügyben és törvényalkotásban amik már eddig is bizonyítottan nem működtek, ezt rendszerint azzal akarják működésre bírni, hogy szigorítanak itt-ott, ahelyett, hogy másképpen próbálják meg.

    De mindegy, ez már off és túl messzire vezető téma itt. :)

Új hozzászólás Aktív témák