Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz parandroid #220652 üzenetére

    A forgalmas utaknál a körforgalomnál én is inkább áttolom ha lement a kocsisor, mert amúgy sem engednének át. Ha nincs forgalom akkor áttekerek.

    Általában a városban én is gyorsan tekerek, de figyelek a többi résztvevőre is. Autókkal való keresztezésnél meg csak lassan megyek, nem akarok az autósokkak sem kicseszni, meg nyilván én húznám a rövidebbet. De sajnos sokan idióta módján közlekednek, függetlenül attól, hogy mivel közlednek vagy csak gyalogolnak.

    Ringman: Jobbulást.

    [ Szerkesztve ]

  • arcitec

    addikt

    válasz parandroid #220652 üzenetére

    Másról írtam , de mindegy is. Egyébként a körforgalomról jó tapasztalataim vannak .. ;)
    Egyébként a gyalogátkelőn, ha már elsőbbséget adnak bringán ülve tök mindegy.
    Nem erről írtam, el kell olvasni ismételten.
    Ringman, jobbulást ...
    Hasaggymeg: Nem konkrétan, de keress vissza.. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Gaben92

    őstag

    válasz parandroid #220652 üzenetére

    Emiatt (is) imádok itt élni. Forgalomban én részt veszek gyalogos, biciklis és autós szereplőként is és itt még van közlekedési kultúra. Az autósok 99%-ban megadják az elsőbbséget még a legforgalmasabb helyeken is. Itt fordult velem először elő, hogy álltam a körforgalomban mert két kijáratnál is gyalogosok keltek át emiatt a kihajtani akaróknak meg kellett állni. Gyalogos meg az esetek szintén 99%-ban egy intéssel/bólintással megköszöni a jogosan megkapott elsőbbséget.
    Bringával közlekedve nálunk a három legnagyobb probléma sorrendben a legkevésbetől a legidegesítőbbig:

    Bronzérem: Belvárosban a telefonzombi, nemtudomholvagyok, bóklászónyugger stb. akinek fogalma sincs hol van és halál nyugodtan mászik keresztbe a bicikliúton körülnézés nélkül (vagy akár veled szemben) sokszor on-ear/over-ear fülessel amivel a mentőt se hallaná meg.

    Ezüst: Anyuka a babakocsival bicikliúton mert ott jobban gurul, nincs kő, stb. Ennek tovább fejlesztett változata mikor 2 anyuka van egymás mellett és foglalják el az egész utat. Természetesen ha megszólod akkor neki áll feljebb. Azért övé az ezüst mert ellentétben a bronzérmesekkel akik fogalmatlanok/nem gondolnak bele, ő pontosan tudja, hogy a bicikliúton van pedig semmi keresnivalója ott, csak magasról tesz rá.

    Aranyérem: Azok a rohadt elektromos rollerek… Lenne egy Ford Transitom akkor esténként telepakolnám velük a rakteret és a város közepén lévő tóba üríteném az egészet míg el nem fogy mind… Aki kitalálta, hogy ezeknek helye van a városban és bárki használhatja mindenféle kresz tudás, common sense és egy oktatás nélkül, azt a saját rollereivel kellene agyonverni.

    Ringman:
    Jobbulást! Remélem balkezes vagy és nem szívsz duplán.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák