Új hozzászólás Aktív témák

  • rwin5

    őstag

    Sziasztok!

    Kicsit off téma, de hátha a tapsztaltabbak kicsit megnyugtatnak.
    Szeptemberben elkapott a covid, utána voltam post covidos ami főleg abban merült ki, hogy nagyon gyorsan elfáradtam terhelésre.
    Ekkor átkértem magam teljes idős home officera, számítógépes munkát végzek, napi 8-9 óra ülőmunkával, a fizikai aktivitásom szó szerint kimerült odáig, hogy a sarki boltig elsétáltam (tudom ciki, de ez a valóság és nem akarom ferdíteni, hogy valóságot tükrözze a leírtak, magammal szemben főleg ciki, mert sportos alkat voltam :DDD)
    Novemberben elmentem kardiológushoz kivizsgálásra azt mondta semmi bajom sincs, nyugodtan kezdjem el fokozatosan terhelni magam.

    Ma elmentem kerékpározni (először) nagyon erős szembeszélbe.
    6300 métert tekertem 25 perc alatt, összesen 14,5-es átlaggal.

    No és a probléma: a lábam már az elején elkezdett remegni, mint a kocsonya, az utolsó 1 km-en meg úgy éreztem mint akinek már a torkába dobog a szíve max pulzusszámon.

    Normális, hogy ennyire leterhelt? Annyival nyugtatom magam, hogy az elmúlt fél évben, szerintem 1-2 ezer lehet a napi lépésszámom amit megtettem, de ez a 6 km-es út ilyen erős szívdobogás érzéssel a vége felé kicsit lehervasztott. :(
    Ennél is kisebbe kellene elkezdeni? 3-4 km?

    (31 éves vagyok 174 cm ~ 80 kg)

    Köszi az építő hozzászólást előre is. :R

Új hozzászólás Aktív témák