Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    Így most a sokadik kávé után kezd körvonalazódni, hogy mit igényel a gép. Úgy érzem, hogy a Tchibo Espresso Milano -nak megfelelő finomságú őrlés megfelelő lesz (nem leszólni a kávét, gyakorolni jó) a tömörítéssel még játszom, de sokkal nagyobb erőt igényel, mint amire az előzetes leírások alapján számítottam. Kb. úgy érzem, hogy a tömörítést (hibáit) egyáltalán nem kompenzálja a nyomásfokozó, noha egyelőre jobb híján a gép gyári műanyagját használom (hamarosan készül az esztergapadon a rendesebb tömörítő is) A kávé öregségét szerintem szintén nem kompenzálja, az íze attól öreg marad (néhány kanál régi, őrölt, bontott, durvaszemű volt korábbról) és világos habja lesz ugyan, de....inkább nem. Viszont a jól eltalált tömörítéssel 4-6 percig is "életképes" cremát tudtam gyártani, és a kávé íze is egész kellemes lett.
    Sajnos az egyadagos szűrővel továbbra is bajom van. Nem lehet annyira lenyomni, hogy ne szoruljon neki erősen a zuhanyszűrőnek, viszont így csúnyán hozzáragad, és hiába törlöm le kefével, utána ha eresztek melegvizet, az őrölt szemcsék ott vannak a csésze alján. Kicsit úgy érzem, mintha az egyadagosnál nem is kéne a pereméig tenni kávéval, és onnan tömöríteni, de ha csak a gumiperemig teszem (ami már eleve hozzászorul a felső zuhanynak) akkor meg nem lehet letömöríteni. Illetve úgy lehet hogy falsot is kap. Kétszemélyes szűrővel minden jó, letömöríthető, nem nagyon ér hozzá (csak főzéskor mikor megdagad)
    A tejhabosítóval még bajlódom. Megfelelő edény híján eddig csak küzdöttem, és most a 2,8-as zsír is keresztbetesz. Sajna ez sokkal agresszívebben habzik fel az elején, és nem nagyon lehet utána szabályozni. Ja, és születik kb 2 centi kőkemény hab, 1 centi aprószemű, igazi tejkrém, alatta meg marad 3-4 centi forró tej.
    Sebaj, folytatjuk...

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák