Új hozzászólás Aktív témák

  • salapp

    addikt

    válasz madmike #26840 üzenetére

    Én minden nap a románt használom, kézi őrlővel. Imádom. Olcsóbb kávékból is kiváló ízvilágot hoz ki. (Vietnáminál vett Lavazza Crema e Gusto, Pellini - 3.400/kg), hatalmas, tartós habbal. Ezekkel tesztelgetheted
    A titok, hogy ne legyen túl finomra őrölve. Asszony is örül, mert nem csinálok nagy dzsuvát vele és a zaccpogácsákat gyűjtjük, mennek a konyhakertbe.
    Ha a románból hibásat fogsz ki, az úgyis azonnal kiderül (ereszti az alsó és felső rész találkozásánál a vizet), akkor csere és kész.
    Tegnap megleptem magamat egy egyszemélyes moka expressel, gondoltam, kísérletezem vele. Sokan nagyon szép kávékat főznek le vele.
    Érdekesség: van egy egyszemélyes G.A.T.-om is, az 170g, a Bialetti egyszemélyese viszont 240g. Sokkal minőségibb, nagyszerű kézbe venni (igaz, másfélszeres az ára is, de nagyon örülök, hogy van itthon egy ''made in Italy' feliratú Bialetti is. :)
    Szépek egymással a polcon a Brikkával. Még egyszer egy kétszemélyes mini mokát is veszek, csak a kinézete miatt.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Új hozzászólás Aktív témák