Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz oszy #3824 üzenetére

    Nem hinném, hogy kóstoltad az összes kávéját :) Vannak nagyon jó és különleges kávéi( persze ízlésről nehéz vitatkozni) és az ára sok ,az tény, én sem azt iszom hétköznapokon. Az biztos, hogy hozzá tett a kávézás kultúrájához nálunk Magyarországon, szerencsére.
    A mogyoróst viszont igazán szeretem. A párom egyszer évekkel ezelőtt kóstolta, amikor Svédben voltunk és néha rászánjuk ezt az összeget igazi peruira, az is 10 ezer/ kiló alatt megvehető nálunk is már. A Freinek erősebb a mogyoró íze és jobban illik hozzá a juharszirup. Igazi téli- melegítő kávénak isszuk mi, néha kis Kraken rummal meglöttyintve. ;] Persze 100% arabica szóval óvatosan.
    Vannak olcsóbb mogyorós kávék is és finomak. Amit megfigyeltem, hogy a Jura acél őrlőit jobban szereti ez az ízvilág, mint a Philips/ Saeco kerámia őrlőit.
    Amúgy ő( a párom ) is sima presszót iszik tejjel, én is lattet vagy presszót tejjel, mert naponta sajnos 4-8 kávét fogyasztok és a gyomrom kevésbé bírja, mint a szívem . :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák