Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz n.gab #1090 üzenetére

    Értelek és nem hülye kérdések :-) A Graef 702-est ajánlották régebben a másik topicban, mint belépő megfelelő darálót (illetve ott hozzá kellett szokni, hogy őrlő-nek nevezik). Kis coming out: bár magam használok kb. 3-4 éve egy Iberital Challenge őrlőt, ettől még nem lesz tapasztalatom, hogy a többi milyen, max a sajátomat ismerem meg jobban :-)) Na, csak annyit akartam mondani ezzel, hogy érdemes olvasgatni a másik topicot. A KG89-es őrlőt, amid most van, szerintem mindenki elsőként fedezi fel, mivel árban a késes darálók után jön és ez már kúpos őrlőművel rendelkezik, ebből kifolyólag megvan a szemcseméret állításának lehetősége, még ha nem is olyan sok fokozatban. A presszónál állati fontos, hogy olyan minőségűre tudd őrőlni a kávét, amelyen nem rohan át a víz vagy nem fullad be a főződ; erre régebben hallottam az egérfarok-lefolyás kifejezést, jópofa és szemlélteti, mire kell figyelni :-) Azt hiszem, első körben mégsem beszélnélek rá másik őrlőre, viszont ha 50-60e Ft-ot szánsz az új gépre, akkor őszintén javaslom a másik topicot, ott biztos vagyok benne, hogy remek presszógépet fognak tudni ajánlani neked (ezen az áron használtan, magam is 50-ért vettem a Gaggia Baby-t). Egyébként ha kisebb lenne a keret, tapasztalat nélkül is mertem volna ajánlani (legalábbis én beleugrottam volna, az tuti) a pár hete Aldi akcióban volt főző+őrlő párosért, ami újonnan durván 40e körül lett volna. Hajrá :R

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák