Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trisztan94

    őstag

    válasz Sk8erPeter #2237 üzenetére

    "ez még alapvető igényesség körébe tartozik sztem, nem a megrendelő által extrán megfizetendőbe"

    Alapvető igényesség 70k+-nál. - legalábbis nálam. Azért vállaltam ezt az oldalt ennyibe, mert most nagyon kell a pénz, de valljuk be őszintén, 15k-ért optimizáljam rá mindenre? A két legnagyobb böngészőre feloptimizáltam, bár mondjuk nem kellett volna ennyit szarakodnom ha statikusan csinálom, az tény, csak próbáltam valami újat megvalósítani amit még "élesben" nem csináltam (Mondjuk elvileg úgy volt, hogy animálva lesz az oldal, tehát amikor lépünk egy menüpontra akkor a "golyó" átanimálódik a menüpont alá, maga a tartalom meg elcsúszik, csak ugye azt +5kba raktam volna bele amit meg nem akartak. ezért is kezdtem alapból ajaxxal, aztán már nem volt kedvem átírni :DDD )
    Meg hát vannak nálam alapvető CSS hiányosságok, az is tény (1.5 éve nem css-eltem semmit, felejtek :D )

    martonx:

    "Minek ide js-heavy, meg PHP?"

    Annyi PHP van benne, hogy kilistázza a képeket az img könyvtárból amit meg a galleria plugin berak egy galériába, tehát nem annyira durva. De hát igen, ha már a legkisebb PHP (vagy ASP.Net) van benne többet szoktam kérni, csak most egy holtpont van a megrendelők tekintetében, kell a lóvé, na :D
    Amúgy is, a srác azt mondta, ha ez jól alakul akkor lesz több melója is nekem, szóval ezért is mentem egy "kicsit" ár alá.

    "De ha mondjuk ajax-ozunk, akkor legyen másik 4 statikus html, amiket be tudsz húzni a főoldalba"

    Igaz, de sajnos kicsúsztam a határidőből (majdnem), így már nem volt rá idő. Legközelebb mindenképp így csinálom! :R

    Sk8erPeter

    "Google Maps-szel sem kellett volna szarakodni, hogy JS API-n keresztül legyen használva, egy sima iframe-es megoldásba bedobhatta volna,"

    Azért annyira nem volt bonyolult az a JS API-n keresztüli dolog, de nem is tudtam, hogy van iFrame-es megoldás. :Y Azt honnan lehet szerválni?

    cucka:

    "Lehet találni a neten mindenféle reset css-eket"

    Van benne reset css, sőt normalize.css-t is próbáltam, mégis elcsúsznak. Operában megnéztem hogy néz ki.. bár ne tettem volna. Elég érdekes. Itt igazából tényleg nem a böngészők a hibásak, én írtam meg szarul a css-t, legközelebb erre jobban figyelek :)

    "Szerintem örülhet, hogy ennyi pénzért valaki elvállalta a munkát. Egy tapasztalt fejlesztő, aki ebből él, 15 ezerért a szövegszerkesztőt sem fogja elindítani neki."

    Hát igen, nálam a statikus bemutatkozó oldalak 20-tól kezdődnek. + ugye ebben van js, google maps, galéria, php, tehát ha "normál" árat kértem volna érte lett volna legalább 40. Mondjuk a design-nal nem kellett tökölnöm, volt egy előre elkészített jpg ami szerint kellett csinálni, tehát akkor 35..

    "Hozzávetőleges eredményekért használd az Explorer kompatibilitási módját."

    Ugyan az, mint az operánál.. Bár ne tettem volna :DDD

    martonx:

    "Abszolút egyetértek. Én erről a piacról már rég kiszálltam, vagy ha valaki mégis engem talál meg, és megkérem az árát, akkor az áralkunál rendre elhangzik, hogy majd találok olyat, aki megcsinálja szarér-hugyér. Erre szoktam én mondani, hogy ahol ilyen a megrendelői hozzáállás, ott nem is rám van szükség, hanem egy idiótára, aki majd jól elszopatja magát szarér-hugyér."

    100%-ban egyetértek. Én sem szoktam olcsón dolgozni, (jó, az olcsó kifejezés szubjektív, kinek mi, azért nem vagyok elszállva magamtól, nem kérek egy kis semmiért 200k-t. Általában úgy szoktam melót vállalni, hogy megnézem a határidőt - legyen mondjuk 1 hét -, hogyha az lenne a normális melóm, akkor havi annyit keressek vele, hogy a 2500-as órabér meglegyen, 4-6 órás műszakban. Egy webshop "nálam" 150k-nál kezdődik pl.) de mint írtam nagyon kellett az a kis plusz kp.. Na meg ugye egyre jobban elterjedtek az "Ismerem a Joomla-t, aggyá' egy tizest és csinálok neked weboldalt" 15-16 éves gyerekek.. És az a vicces, hogy kapnak melót. Sorra kapom az olyan megkereséseket, hogy adtam neki 5k előleget és csinált egy ilyen szart.. vagy még annyit sem.. Annyiért meg ugye senki sem fogja megkerestetni a gyereket, szóval....

    Bocsánatot kérek mindenkitől, hogy ilyen későn válaszolok csak! :R :R Nagyra értékelem a feedback-et, tényleg!

    https://heureka-kreativ.hu

Új hozzászólás Aktív témák