Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz trisztan94 #1891 üzenetére

    Hát a kettő igazából nem ekvivalens, hogy függvénybe rakok-e valamit, vagy mondjuk jQuery-plugint írok, vagy OO-jelleggel írom meg; feladattól függ. Ha például konkrétan ilyen feladatról van szó, hogy sok DOM-elem átalakításával, felhasználásával kapcsolatos feladat merül fel, akkor érdemes plugint írni rá (lásd például a jQuery UI pluginokat is, mint a datepicker, ott is egy input elem "viselkedését", kinézetét befolyásolod), ha csak valami szimpla feladatról, mint annak eldöntése, hogy egy szám páros vagy páratlan, akkor sima függvényt lehet írni rá (pl. function isOdd() vagy ilyesmi), ha objektumorientált gondolkodást igénylő feladat merül fel, mint hogy mondjuk van egy autó, aminek különböző tulajdonságai vannak, vagy van egy fiú és lány objektumod, szintén tulajdonságokkal felruházva, akkor OO-jellegű kódot érdemes írni rá, de nem indokolt a plugin... szóval a feladat függvényében érdemes dönteni. Általában azért nem nehéz eldönteni.

    "Én nem rég tértem át a sima hívásokról a function-ök használtatára, sokkal jobban szeretem."
    Mik azok a "sima hívások"? :F

    "Nem egyszerűbb egy fájlban tárolni gyorsaság szempontjából?"
    A jobb CMS-eknél be lehet kapcsolni, hogy a sok-sok CSS- és JS-fájl helyett ezen fájlok aggregálása legyen aktív, tehát sok-sok különálló fájl helyett egyetlen fájlba bepasszírozott, lehetőleg valamennyire minimalizált változatot include-olnak a fájlba (nyilván külön ömlesztett CSS- és ömlesztett JS-fájl), ez így egyetlen fájllekérést eredményez a szerver felé mondjuk a 20 helyett, és ki vannak szedve a whitespace-ek is, így kevesebb ideig tart rajta a kliensnek végigrohangászni, plusz kevesebb helyet foglal, stb... ez adott esetben sokat számíthat teljesítmény szempontjából. A kliensnek is kevesebb fájlt kell behúznia, cache-elnie, valamint a szervernek is kevesebb fájlt kell kiszolgálnia, mindkét oldal számára jó lehet. Olvashatóság, fejleszthetőség szempontjából persze nem ez a jó, de itt nyilván élesbe helyezett oldalakról van szó, ahol érdemes az aggregálást választani.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák