Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Tapsi #35012 üzenetére

    senior cobol dev

    Bankban éppen eleget szívunk ezzel, hogy a külföldi SSC, ami a jelenlegi anyacégünk számlavezető rettenetét fejleszti, Cobol hiánnyal küzd.
    Kb. 2 év, mire egy új fejlesztőjük átlátja a nyelvet, meg a rendszert amit fejlesztenie kéne, aztán egyből lelép máshova 2x annyi fizuért, aztán megint küzködhetünk egy újonccal, aki fél évig azt se érti, mit kérnénk tőle.

    Pláne, hogy kitalálták, hogy az eddigi fájlcsere megoldás a mi oldalunk meg a nagyvas között nem elég biztonságos, úgyhogy most nekünk kell megoldani, hogy az eddigi, ember által is olvasható Win1250 kódolású CSVket IBM DB2 által feldolgozható formátumra konvertáljuk. (EBCDIC, packed decimal, változó sorhossz...)
    Másnap meg vissza.

    (Szerencsére az egyik BA-nk már vagy 5 éve elfelejtett nyugdíjba menni, és még dolgozott lyukkártyákkal, úgyhogy megnyerte ezt a projektet...)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Egon

    nagyúr

    válasz Tapsi #35012 üzenetére

    Most meséltek egy sztorit az új kollégák. Volt valami senior fejlesztő, vagy paraméterező a banki számlavezető rendszernél. Kapott egy új főnököt, aki nekiállt vele kekeckedni. Mondta neki, hogy figyelj, én itt voltam előtted is, itt vagyok most is, és akkor is itt leszek, amikor te már nem. :D Poén lehet ilyen helyzetben lenni.

    Van ilyen, de szvsz gyakoribb amikor az adott kolléga csak beképzeli, hogy ő nélkülönözhetetlen. Nálunk pl. először akkor kezdték el kongatni páran a vészharangot, amikor a műszaki igazgató kilépett (több mint 10 évig vitte a core fejlesztést). Utána, amikor az architekt is elment, majd amikor az egyik senior dev is lépett. Érdekes módon nemhogy nem omlott össze minden is, hanem azóta mintha jobban mennének a dolgok (az igazgatón kívül mindegyik elég toxikus alkat volt).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Xero

    nagyúr

    válasz Tapsi #35012 üzenetére

    En olyat tudok az egyik ilyen szamlavezetonel, ahol a fejleszto anno bevezeteskor egyutt koltozott ide a rendszerrel. Szoval nem ebben az evezredben. Anno par ev utan kirugtak mondvan helyettesitheto. Par hettel kesobb sirva hivtak vissza. Jott is, de dupla penzert mar contractorkent. Azota is csinalja, nem keves penzert. ;]

  • gyépés

    aktív tag

    válasz Tapsi #35012 üzenetére

    Ilyen nekem is volt, nagy nemzetközi befektetési cég magyar sitejára keresett fejlesztőt. Kontraktorként jelentkeztem, minden szuper volt, minden körön átmentem, mondták másnap küldik a szerződéstervezetet. Vártam 3 napot, semmi. Felhívtam őket. Mondták, hogy sajnos ennyit mégsem adhatnak, mert a site fölötti valami megamanager megvétózta, hogy ebben a régióban ennyiért nem vehetnek fel embert. Normális volt a contactom, ő el is mondta, hogy ha finn lennék mondjuk és ugyanúgy remote-ban ide dolgoznék, az mehet, és ő is értelmetlennek találja ezt és sajnálja, de ez van. Hát, köszi, mondom, elköltözni nem fogok a finnekhez, hogy onnan dolgozzak ide. :)

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák