Új hozzászólás Aktív témák

  • layerke

    aktív tag

    Érdekesek az autóhoz való hozzáállások, szeretném gazdagítani a képet egy vidéki helyzetjelentéssel is:
    Szegedhez közeli faluban lakunk, kertes házban én (34) a feleségemmel (29), lányommal (3). Két autónk van, egy 27 éves japán 1l-es (fogyasztás 4l/100) és egy 19 éves francia 1,9l-es (fogyasztás 7l/100). Én megyek jellemzően az öreg japánnal, ami légzsák nélküli és a feleségem a 10 légzsákossal, fontos, hogy ők nagyobb biztonságban legyenek. Az én munkahelyemre nincs közvetlen tömegközlekedés. A feleségem munkahelyére egy távolsági és egy helyijárattal lehet eljutni, ami időben legalább 3x az autóhoz képest, összegben pedig havi szinten 0,7-0,8 szorosa. Nekünk megéri a rövidebb idő a több pénzt, szerencsére megengedhetjük magunknak. Tény, hogy nem fiatalok az autók, de nincs egyelőre értelme elkölteni a pénzt nagyobbra vagy újabbra, mert nem tud többet igazából. A kis japán vacak nekem bőven megteszi, nem mozgat az autó, mint luxuscikk. A feleségemnek is jó az öreg autó, neki csak annyi kell, hogy szervó legyen benne, az pedig van. :) Budapestre járok jelenleg levelező képzésen egyetemre (másoddiploma) és közösségi autómegosztással jutok oda-vissza, valamint tömegközlekedéssel a városban. Szerintem teljesen jó és kivitelezhetó. Én úgy érzem igazából az autó fenntartása (nekünk) csakis azon áll vagy bukik, hogy gyereket könnyebb mozgatni, valamint faluban falu körül célszerűbb az autó, mert nincs olyan komoly tömegközlekedés, mint akár a megyeszékhelyen vagy BP-en.

Új hozzászólás Aktív témák