Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clickbait

    aktív tag

    válasz jgabor1981 #45 üzenetére

    Licensz, támogatottság (fórum, tutorialok, szaki support)

    Azt hozzátenném, hogy a Lumberyard még béta, de van benne potenciál, nem Crytek, de kitudja miket pakolnak még bele, azért vették meg, hogy fejlesszék. Szerintem nem okos döntés most ebben fejleszteni, de nem is ezért van. Pár év és kiforr. :)

    You got clickbaited.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jgabor1981 #45 üzenetére

    A Lumberyard pozícióját alaposan aláásta a GDC-s bejelentése a CryTek-nek. Az Amazon mikor elkezdte a Lumberyard-ot, csak a Unity volt ingyenes opcióként (akkor még free/pro törésben), tehát jó ötletnek tűnt a fejlesztőket az ingyenes motor ígéretével magukhoz édesgetni. Ehhez nyújtották a Twitch integrációt, a CryEngine szerény képességű netkódját lecserélték, és raktak mögé egy elviekben korrekt szolgáltatáscsomagot. Egy kezdő indie fejlesztőnek ez úgy tűnik, mint maga a kánaán. Talán be is jött volna...

    ...ha időközben az Unreal Engine és a CryEngine nem kapott volna vérszemet az egyre sikeresebb Unity fejlesztők miatt (mert lássuk be, a Unity az ingyenes modellel épített ki egy brutálisan nagy és termelékeny felhasználói réteget). Igazából nem sok minden van az Amazon kezében. Szép dolog a Twitch, de én úgy látom, hogy nem tudnak vele igazából mit kezdeni, ahogy az AWS sem az, amire holnap lecserélné bárki a Steamet...

    A másik oldalról nézve én úgy látom, hogy a CryTek mérlegelt, hogy mit tehet, miután az UE is ingyenesen elérhető lett. Arra jutottak, hogy úgy sem az indie fejlesztők hozzák a sok pénzt, de a felhasználóbázis növelése jó dolog, hiszen gondolj bele miért választotta SCR3AMN00B is az UE-t. A CryEngine korábbie CeeE módja is elviselhető volt 10$/hó áron, tehát ha valaki komoly játékfejlesztésen gondolkozott, akkor eddig sem a havi 10$ tartotta távol a CryEngine-től.

    Amit a Lumberyard mellett felhoznak, hogy az Amazon ha akar, rengeteget költhet a Lumberyard-ra. Ha megteszi, akár idővel a CryEngine-t és az UE-t is veszélyeztetheti. A kérdés, hogy valóban bevállalják-e a rizikót - de felteszem nem hobbiból toltak bele eddig is több tíz millió dollárt az Amazon GameDev-be, hogy holnap lehúzzák a rolót...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák