Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clickbait

    aktív tag

    Sziasztok!

    Igyekszem majd állandó vendég lenni itt, első körben leirnám a saját véleményemet, hogyan választottam motort, na meg a workflowmat és elvárásaimat.

    Én szerkesztem Logouton az Unreal fejlesztői naplót, köszönöm a korábbi emlitésemet. :R

    Olyan 2-3 éve kezdtem Unity 4-el. Akkoriban megfelelő volt, volt ingyenes verziója is, azt használtam. Már ott kicsit keserves volt, hogy a legtöbb látványos dolog csak a fizetős (pro?) verzióban volt elérhető, például az utómunkák 90%-a, ezért a játék úgy nézett ki, ahogy.

    Utána leülepedett bennem a fejlesztési vágy, az előző "nagy" Unitys projektem megmaradt kész pálya szinten, meg volt benne egy két kódom JavaScriptben.

    Már van összehasonlitási alapom Unreallel, bár használtam még CryEngine 3-at és Source Engine-t is. Utóbbi kettő hatalmas hátránya, hogy nagyon kötöttek voltak, kevés támogatással vagy nem megfelelő publikációval. Például CryEngine-ben nem lehet csak úgy csomagolni, és kiadni. :( Source nem volt rossz, nagyon kötött volt Steam miatt, kicsit nehézkes volt és lassú. Illetve öreg, tud szépen kinézni, de öreg. Az az engine inkább modok gyártására való meglévő játék assettekből.

    Unitynek (5nek) és Unreal 4-nek is megvannak a maga előnye és hátránya.

    Unity nekem jóval nehezebb volt, igaz, hogy ott még nagyon kezdetleges tudással rendelkeztem, de a mai napig úgy látom, hogy látványilag közel sincs pl. egy Unrealhez. Hiába lehet belőle kihozni azt a szintet, de közel sem annyi munkával és precizitással. Alapjáraton a design nem tetszett, nem éreztem benne otthon magam. :DDD És a legtöbb ember azért észrevette, hogy ez nem 3D FPS játékokra való, legalábbis nem AAA kategóriára. A legtöbb Unitys játék keményen lowpoly, nem is hiába, egyszerűen szétszakad a motor komplexebb modelleknél.

    Nagy előnye viszont, hogy fények terén gyors, igaz nem minőségi. De gyors és ésszerű. Illetve az Asset Store megér egy misét, remek cuccok vannak ott, de megint csak: low poly cuccok.

    Unrealtől is néha egyszerűen kihullik a hajam, szerencsére a legtöbb dolgot idővel fixálják, most épp várok a 4.11 stabil verziójára, ami a gondjaim nagy részét elvileg megoldja. Eszement és irritáló dolgokat tud produkálni az engine, de ha kordában tartjuk, a legegyszerűbb dolgok is gyönyörűen fognak megjelenni.
    Tehát a világitás hatalmas hátrány néha, illetve a Blueprintek most a 4.10-ben néha bugosak és "összeakadnak". De erre gyógyir már most a 4.11, bár most is ettől függetlenül minden 100%.

    Itt is előny a Marketplace valakiknek, elég drágák az assettek, bár minőségiek.
    Szépen kezeli a motor a high poly modelleket is, gyönyörűek a materialok, egyszerű és ésszerű a workflow ha belenéz az ember. A node based BP rendszer is mesés, illetve a támogatás is hozzá, tutorialok és közösség szintjén is. Bár ez Unity-ről is elmondható, sőt. :)

    Ha visszatérnék Unity-re, akkor csak valami low poly, vagy 2D játékot készitenék, ebben viszont generációkkal jobb a Unity, Unreal itt már inkább "furcsa" 2D-re, de működik ha nagyon kell.

    Mára sikerült egy remek és gyors workflowt teremtenem Unreal és a többi programom között.
    Nagyon gyors a ki-be pakolgatás, modellcsere, textúrázás, animálás és a többi.

    És a végére pár szó azoknak, akik gondolkoznak egy játék fejlesztésén:

    Ha van valamilyen jó ötleted, ird le. Én minden ötletemet egy jegyzetbe irom, papirra. Minden számolásomat is ide irom, ami kellhet modellekhez.

    Párhuzamosan kezdd el tanulni a motort, lehetőleg tutorialokból, Wiki-ből, és persze a többi programot is pl. 3DS, Maya, Substance cuccok, Photoshop stb.

    És csak a megfelelő tudás birtokában kezdd el fejleszteni a tényleges játékot. A flow és kreativitás hatalmas ellensége, ha megakadsz egy problémán, amit csak lassan vagy egyáltalán nem tudsz megoldani. Ezért mindennek simán kell mennie, és ehhez sok előkészület és tervezés kell. Ez tapasztalat, és tény. Nagy kudarc, ha az első nagy igazi projekted befullad, vagy nem olyan lesz, mint amilyennek elképzelted anno.
    Másik dolog pedig az idő, időt kell rá szánni, akár naponta, nem fog elkészülni egy hét alatt sem az egész, ide egy csapat sem árt, de ez már a másik oldala a fejlesztésnek. Egyedül is el lehet kezdeni, csak kitartás kell és elkötelezettség. Ha valamikor érdemes még beszállni, akkor az most van.

    Projekthez kell kiválasztani a megfelelő motort, és nem forditva, a motorhoz a projektet. Nem baj az, ha valaki több motort kezel profi szinten. Idő az van rá megtanulni, akinek nincs, de eljátszik a fejlesztés gondolatával akkor az kamuzik. :DDD

    Nekem a saját projektemhez voltak elvárásaim, pl gyönyörű legyen, birja a high poly modelleket, meg tudjam valósitani benne az ötleteimet maradéktalanul, legyen hozzá sok, minőségi tutorial és közösség. Illetve a licenszelés is kedvező legyen, meg persze a játék csomagolása és kiadása.

    Nálam csak az Unreal jöhetett szóba, már használom 1-2 éve.

    Ha bárkinek bármilyen kérdése van, tegye fel bátran. :K

    (Elnézést a hiányzó hosszú i betűkért, angol a billentyűzetem)

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    válasz jgabor1981 #23 üzenetére

    Persze, a legfőbb tényező az alkotó. :)
    A pro meg ingyenes verziót még Unity 4-re értettem, amikor még én foglalkoztam vele. :K

    Egyébként erre most véletlen bukkantam rá:

    CryEngine Humble Bundle

    Az alap pakkot megvettem egy dollárért kipróbálni, és letöltöttem az Engine-t is kiváncsiságból. :)

    Látom modellt váltottak, belenézek azért. Pályatervre inkább ezt használnám, legalábbis kültéri pályára, mint az Unrealt. De CryEngine-ben nem tudnék most fejleszteni.

    Elég béta a dolog, csak az engine letöltésekkor 2 komoly hiba is volt, fórumokról sikerült okosodnom. :(((

    Lett market is, az ingyeneseket kipróbálom milyen. Felesleges időmben szivesen épitenék erdős, természetes pályákat. Arra meg egy kicsit gyenge UE, vagyis lehet vele alkotni, de kicsit fapados. :DDD

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    válasz #45185024 #25 üzenetére

    Nem feltétlen grafikailag gyenge, hanem megvalósitásban.

    Az egyetlen példa, amit nem hoznék fel UE oldalán, az az ARK. Szerintem ronda, na de hát na, hol van ez:

    Ehhez képest:

    Oké, a CryEngines kép nem is realtime játékból készült, de akár származhatna onnan is.
    Persze ARK-nál kellett optimalizálni, nem lehet minden hight poly egy multiplayer játékban.

    De természetkreálásban ráver a CryEngine. Ha másban már nem is.. egyelőre senkinek sem javaslom a CryEngine 5-öt, próbálgattam ma, de nem látom még sok értelmét használni rendszeresen. Vagy hogy ott elkezdjek egy projektet. :(

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    válasz huskydog17 #33 üzenetére

    Ebben azért kemény meló van, ilyet kihozni Unityből.. :Y
    Jelentkeztem bétára, remélem kipróbálhatom majd. :K

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    Örömkönnyek, végre kiadták a stabil 4.11-et Unrealben. :)
    Világitás terén kemény javulások jöttek, állam leesik. Hétvégén jobban belekukkantok, egyelőre a projektemet másoltam át 4.11 alá. :Y

    Ez a Lumberyard konkrétan egy CryEngine 3.8 Amazon megvette Crytektől.
    Más netcode, más UI, gondolom egy valag más de 90% biztos CryEngine alapok.

    [ Szerkesztve ]

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    válasz jgabor1981 #45 üzenetére

    Licensz, támogatottság (fórum, tutorialok, szaki support)

    Azt hozzátenném, hogy a Lumberyard még béta, de van benne potenciál, nem Crytek, de kitudja miket pakolnak még bele, azért vették meg, hogy fejlesszék. Szerintem nem okos döntés most ebben fejleszteni, de nem is ezért van. Pár év és kiforr. :)

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    válasz #45185024 #51 üzenetére

    Na ez nagyon jól hangzik. Nekem egy más megoldásom van a saját projektembe, de ez a Phonon igéretes.
    Csekkoltam az árakat is. :K

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    válasz #45185024 #54 üzenetére

    A Phonont licenszelni kell, nincsen beépitve sehova.

    Három féle licensz van, egy ingyenes 1 hónapos, egy small és egy large studio.
    Small Studionak csak a 3D 49$, de a Reverb már 199$ ill. a SoundFlow már 299$.

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    válasz #45185024 #65 üzenetére

    De lehet, van gyorsulás, ingadosá ha pl fps. Ez alap.

    Hogy lásd a kezeid-lábaid, nem nagy feladat, de ha nincs nagyon eltalálva akkor gagyi. :F

    Lépést animálni, meg testet pár perces mutatvány, persze AAA cimeknél nyilván nem, de ilyen játékba elég lett volna. Mixamo pl, vagy már kész modellre ráhúzni valami textúrát és kész.

    Én a sajátomból kihagytam a kezeket/lábakat, tehát "lebeg" a kamera, de ellensúlyoztam egy valósághű kameramozgással. Kap majd gyorsulást a karakter, oldalra és hátra lassabban mozog, van egy kamera billegés is rajta, meg autofókusz. Észre se venni hogy se kezed se lábad. :DDD

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    Sziasztok! :)
    Keresek olyan embert, aki profi Unreal Engine 4 Matinee-ben/ BP-vel való összekötésben! Aki magára ismert, és van egy kis ideje irjon rám. :R

    You got clickbaited.

  • Clickbait

    aktív tag

    Sziasztok! Megjelent egy új update a projektemmel kapcsolatban: [link]

    You got clickbaited.

Új hozzászólás Aktív témák