Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    Nem sok esélyt látok, de talán valaki tud segíteni vagy volt hasonló helyzetben.
    Adott egy iPhone (céges készülék) és egy ember, akinek már semmi köze a céghez, de nála van a telefon. Saját iCloud fiókja van és ehhez van rendelve az iPhone és egy MacBook. A készülékeket vissza tudnánk szerezni ügyvéd segítségével, de nem szeretnénk, hogy az adatok törlésre kerüljenek. Amennyiben ügyvéd által felszólítanánk, hogy a készülékeket szolgáltassa vissza, első dolga lenne, hogy törölje az adatokat.
    Felhívtam az Apple care vonalát, hogy mit lehetne tenni. Bizonyítani tudjuk céges papírokkal, hogy a készülék a cégünk nevén van, nem kértük, hogy törjék fel a fiókot, csupán annyit, hogy az általunk megadott iCloud fiókhoz csatolják és töröljék a készüléket sorozatszám, IMEI alapján az ő fiókjából (természetesen miután bemutatjuk a céges számlákat, papírokat). Ők ebben nem tudnak segíteni. Az eszközöket így is, úgy is visszaszerezzük, de az adatokra is szükségünk lenne. Ha a mi fiókunkhoz csatolnák, távolról lock-olhatnánk a Mac-et és a telefont is és azután ügyvéd segítségével visszaszereznénk. Annyira hülye nem lesz, hogy tönkre tegye a két eszközt, mert az sok pénzébe fájna. Mit lehetne tenni adott esetben?

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz szekra #138347 üzenetére

    Természetesen beszéltem az ügyvédünkkel. Az eszközöket vissza tudnánk szerezni. A gond, hogy a saját icloud fiókjához vannak kötve az eszközök. Természetesen nem feltöretni akarom! Hívtam az Apple-t is, nem az iCloud fiókja jelszavára vagyok kíváncsi. Azt akartam, hogy távolítsák el az eszközöket az ő fiókjából és rendeljék hozzá a mienkhez (aki a törvényes tulajdonosa az eszközöknek és természetesen ezt papírokkal is igazolni tudjuk). Ezután távolról "lock"-olni tudnánk a két eszközt. Így nem tudná használni,sem az iCloud fiókjából törölni a telefon tartalmát és lock-olni a Mac-et. Ezután ügyvéd segítségével visszaszerezhetnénk. Annyira hülye csak nem lenne, hogy kárt tegyen az eszközökbe, mert az sok száz ezer forintjába kerülne. A gond csak az, hogyha megtudná, hogy vissza akarjuk szerezni mielőbb, nagy valószínűséggel egyből törölné (hacsak nem tette meg idáig) az összes adatot róla. Nem egy technikai zseni egyébként az ember.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Totheground #138349 üzenetére

    Telefon + MacBook. Tud. Nem a privát cuccai érdekelnek. Azokat törölje vagy csináljon, amit akar, egyébként nem céges eszközre valóak a privát dolgok. A céges data protection policy-t hagyjuk. Ez sokkal kisebb cég annál és sokkal összetettebb a dolog, de ezek nem ide tartoznak. Egy legális utat keresek, hogy visszakapjuk az adatokat (az eszközt vissza tudjuk szerezni ügyvéd segítségével, ezzel nincs gond).

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    Köszönöm a válaszokat, de tényleg valami legális megoldás kellene.
    Apple-t nem értem, hogy miért nem tudja az adott fiókról leválasztani az eszközt, ha mi bizonyítani tudjuk, hogy cég tulajdonát képezi. Márpedig nem tudják, beszéltem velük. Rendőrség nem játszik, mert megtudja és nagy valószínűséggel töröl. Ügyvédi felszólításnál ugyanez lenne (ezt biztosan meglépjük, de az adatok is kellenének).

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák