Új hozzászólás Aktív témák

  • őstag

    válasz kali #32904 üzenetére

    Jé, ezt mikor írtad?
    Na mindegy. Abból indultam ki hogy a Note2-n nem 4.2 van az biztos. De aztán rájöttem, hogy ha jól tudom csak a Nexus kapta meg. A lényeg, hogy most bekopizok néhány sort - még mindig jobb minhta én papolnék - amiből kiderül miért próbálom ki a droidot. Szerintem sokaknak lesz tanulságos akiknek felkeltette a figyelmét a mai Android.

    Android 4.1 (Jelly Bean)

    A felhasználói felület animálásának folyamatossága rengeteget javult a tripla bufferelést használó Projekt Butter algoritmusnak köszönhetően, a rendszer mindig másodpercenként 60 képkockás sebességgel renderel, az újrarajzolást ott kezdi, ahol a felhasználó megérintette a képernyőt.
    Kibővített értesítések: az értesítések immár nagyítható formában jelennek meg, opcionális interaktív elemekkel megspékelve.
    Javult a programok frissítése: a Smart Update segítségével immár nincs szükség a teljes fájl letöltésére, csupán a megváltozott részeket cseréli ki a rendszer.
    Megjelent a Google Now, egy angolul tudó hang alapú asszisztensprogram.
    Az NFC alapú Beam immár fényképek és videók átvitelére is alkalmas, illetve hangfalakat is párosíthatunk a mobilkészülékkel Beam-alapon.
    Megváltozott a keresés felhasználói felülete. A találatokat immár egy úgynevezett knowledge graph (magyarul tudás gráf) jeleníti meg, interaktív lehetőségekkel kiegészítve azokat.
    Immár alapértelmezett lesz a Chrome böngésző.
    A főképernyő rendezgetésekor az ikonok félreugranak az útból, a minialkalmazások átméreteződnek aktuális helynek megfelelően.
    A kameraszoftverben egy vízszintes ujjmozdulattal húzhatjuk elő az előző fotókat, egy kétujjas gesztussal pedig diasorrá változtathatjuk az interfészt.
    Megváltozott a képernyőzár grafikája, a fényképező és a feloldás mellett immár a hang alapú keresést is elindíthatjuk innen.
    A Maps immár adatkapcsolat nélkül is használható a megfelelő térképrészletek letöltése után.
    Támogatottság vakok számára.
    Javult a prediktív szövegbevitel mögötti algoritmus.
    Bővült az elérhető billentyűzetek száma: a perzsa, indiai és thai nyelv is választható, továbbá új arab és héber kiosztás is elérhető.
    A hangfelismerés alapú szövegbevitel internetkapcsolat nélkül is használható.
    Javult a hang alapú keresés mögötti algoritmus hatékonysága.
    Megjelent az alkalmazástitkosítás, azaz az App Encryption: a fizetős programokat egy készülék-specifikus kulccsal titkosítják az illetéktelen felhasználást megelőzendő. Mindez automatikusan, a fejlesztő és a felhasználó számára transzparens módon megy végbe.
    A Play Áruházban immár elektronikus magazinokat és sorozatepizódokat is be lehet szerezni, a filmeket a kölcsönzés mellett meg is lehet vásárolni. Mindez Magyarországon jelenleg nem elérhető.
    Frissült a Google Plus alkalmazás.
    Android 4.1.2 (Jelly Bean)

    A 4.1.2-es verzió 2012. október 9-én látta meg a napvilágot, első körben csak a Nexus 7 táblagépekre volt elérhető. A frissítés apróbb dolgokat tartalmaz:

    A Nexus 7 táblagép főképernyője immár fektetett orientációban is használható.
    Teljesítménybeli javítások, optimalizálások.
    Apró hibák javítása.
    Az értesítéseket immár egy ujjal is ki lehet nyitni.
    Android 4.2 (Jelly Bean)

    Vezeték nélküli kijelzőtükrözés a Miracast-szabvány támogatásával.
    Megjelent a photo sphere funkció, mellyel gömbpanoráma-képeket lehet készíteni.
    Átrajzolták a kamera UI-t.
    A képernyőzár több oldalassá vált, melyekre minialkalmazásokat lehet pakolni.
    Megjelent a DayDream névre hallgató képernyőkímélő.
    A kijelző tetejéről két ujjal lehúzható panelen bárhonnan elérhetőek a gyorsbeállítások.
    Táblagépen több felhasználói fiókot is létre lehet hozni.
    Támogatás vakok és gyengén látók számára: nagyító és szövegfelolvasó funkciókkal bővült a rendszer.
    A virtuális billentyűzet Swype-szerű beviteli módot kapott, ez a gesture typing.
    Új felhasználói felületet, valamint stopper, időzítő és világóra funkciókat kapott az óra alkalmazás.
    Új kártyák jelentek meg a Google Now-ban.
    A Gmail alkalmazásban immár nagyíthatóak a szövegek.
    A Google Now hang alapú asszisztense új parancsokat képes kezelni.„

    Rossz hír hogy a májusi I/O-n csak 4.3 frissítés lesz, az 5.0-t még nem adják ki. De ez csak találgatás egyenlőre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák